Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Lama Energy může koupit satelitní Digi TV, úřad je pro

Majitel Lamy Petr Lamich přebírá výdělečný byznys s obratem skoro půl miliardy ročně.

Rumunská satelitní platforma Digi TV v Česku změní majitele. Převezme ji energetická společnost Lama Energy Group Petra Lamicha. Povolil to antimonopolní úřad. Společnost Lufusions, dceřiná firma Lama Energy Group, tak může získat 100% podíl v brněnské firmě Digi Czech Republic, od roku 2006 až dosud součásti mediální skupiny RCS & RDS. Ta v Česku poskytuje právě placené televizní a rozhlasové vysílání prostřednictvím satelitu.

Výnosy Digi TV v Česku dosáhly v roce 2013 téměř půlmiliardové hranice. Firma vydělala po zdanění přes 100 milionů Kč.

„V rozhodnutí úřad konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a fúzi ve zjednodušeném řízení povolil,“ informoval mluvčí instituce Petr Rafaj.

Kdo je nový vlastník Digi TV

Lama Energy Group se zabývá zejména těžbou a prodejem zemního plynu a ropy, výrobou a prodejem elektrické a tepelné energie a poskytováním telekomunikačních služeb prostřednictvím mobilního virtuálního operátora.

Letos plánuje zvýšit výnosy na téměř 30,7 miliardy Kč z loňských odhadovaných 28 miliard Kč. Provozní zisk (EBITDA) za loňský rok byl podle předběžných údajů 828 milionů Kč, letos se očekává o 14 milionů Kč nižší.