V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lama Energy může koupit satelitní Digi TV, úřad je pro

Majitel Lamy Petr Lamich přebírá výdělečný byznys s obratem skoro půl miliardy ročně.

Rumunská satelitní platforma Digi TV v Česku změní majitele. Převezme ji energetická společnost Lama Energy Group Petra Lamicha. Povolil to antimonopolní úřad. Společnost Lufusions, dceřiná firma Lama Energy Group, tak může získat 100% podíl v brněnské firmě Digi Czech Republic, od roku 2006 až dosud součásti mediální skupiny RCS & RDS. Ta v Česku poskytuje právě placené televizní a rozhlasové vysílání prostřednictvím satelitu.

Výnosy Digi TV v Česku dosáhly v roce 2013 téměř půlmiliardové hranice. Firma vydělala po zdanění přes 100 milionů Kč.

„V rozhodnutí úřad konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a fúzi ve zjednodušeném řízení povolil,“ informoval mluvčí instituce Petr Rafaj.

Kdo je nový vlastník Digi TV

Lama Energy Group se zabývá zejména těžbou a prodejem zemního plynu a ropy, výrobou a prodejem elektrické a tepelné energie a poskytováním telekomunikačních služeb prostřednictvím mobilního virtuálního operátora.

Letos plánuje zvýšit výnosy na téměř 30,7 miliardy Kč z loňských odhadovaných 28 miliard Kč. Provozní zisk (EBITDA) za loňský rok byl podle předběžných údajů 828 milionů Kč, letos se očekává o 14 milionů Kč nižší.