Lehoučka z T-Mobilu přišel řídit finance do Strv

Nový finanční ředitel Jaroslav Lehoučka přichází nastavit procesy do vývojářského studia, které loni víc než ztrojnásobilo stav a rozrůstat se má i letos.

Jaroslav Lehoučka

Jaroslav Lehoučka

Novým finančním ředitelem vývojářské společnosti Strv Davida Semeráda je Jaroslav Lehoučka, dosavadní manažer mobilního operátora T-Mobile, předtím specialista a manažer v Oraclu. Studiu zaměřenému na vývoj mobilních aplikací, které je činné hlavně v USA, má pomoci dál expandovat na americkém trhu. Jeho úkolem je nastavit a optimalizovat finanční a organizační procesy.

Lehoučka přichází v době, kdy tým Strv výrazně roste - za poslední rok to bylo z 20 na 70 zaměstnanců. Letos mají přijít další, firma hledá hlavně ředitele marketingu a account manažery pro americké zákazníky. Lehoučka bude sídlit v centrále v Praze, kde se nachází nejdůležitější část firmy. Hlavní pobočkou je Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Strv vytvořili aplikace Ordr, pro AAA Auto nebo Fio banku, referencemi ze světa je práce pro Caviar, SpoonRocket či Zkipster.

Lehoučka je absolventem inženýrského oboru Evropská agrární diplomacie na České zemědělské univerzitě v Praze. Vystudoval také britskou Cranfield University, kde obdržel titul MSc. v oblasti Economics of Natural Resouce and Environmental Management.

Strv je jedním z partnerů přehlídky AppParade pořádané Médiářem.