Lékárenská síť Benu navýšila tržby za devět měsíců o 11 %

Síť lékáren Benu za prvních devět měsíců v Česku dosáhla tržeb ve výši 2,6 miliard Kč, což je proti stejnému období za minulý rok nárůst o 11 %. Síť během celého loňského hospodářského roku utržila 3,7 miliard Kč, zisk činil 150 milionů Kč. Další hospodářské výsledky zástupci lékárny nekomentovali.

Letos v březnu otevřela síť Benu v pražském obchodním centru Quadrio svou 200. lékárnu. „V roce 2016 jsme otevřeli dvacet nových lékáren a počítáme s tím, že letos rozšíříme akvizicemi i nově otevřenými lékárnami naši síť v podobném počtu,“ konstatoval Sebastian Ring, generální ředitel Benu pro Česko. Benu je v Česku co do počtu lékáren druhá za sítí Dr. Max, která disponuje více než 400 poboček. Dr. Max, který patří investiční skupině Penta, měl loni tržby ve výši 14,9 miliard Kč.

Benu během letošního roku rozšířilo portfolio pleťové kosmetiky o švýcarskou značku Skincode a ve vybraných lékárnách nabízí pleťové poradenství, screening diabetu a testování na Alzheimerovu nemoc. Cestou podpory pleťové kosmetiky se během letošního roku vydal i Dr. Max, ve vybraných prodejnách zavedl dermokoutky.