Lékaři spustili online magazín Naše zdravotnictví

Česká lékařská komora spustila vlastní internetový magazín Naše zdravotnictví. Jeho prostřednictvím chce komunikovat s širší veřejností. Chce jí „zprostředkovávat informace zasazené do kontextu fungování českého zdravotnictví, jejichž přidanou hodnotou by měl být otevřený pohled lidí, kteří zdravotní péči přímo zajišťují - lékařů, sester i dalších zdravotnických pracovníků“. Šéfredaktorem webu je David Garkisch, někdejší redaktor Lidových novin, Mladé fronty Dnes či televize Nova.

David Garkisch

David Garkisch

Značka nového magazínu Naše zdravotnictví

Značka nového magazínu Naše zdravotnictví

Tak vypadá nový online magazín Naše zdravotnictví

Tak vypadá nový online magazín Naše zdravotnictví

„Kromě aktuálního zpravodajství z oblasti zdravotnictví bude magazín přinášet příběhy z českých nemocnic a ordinací. Chceme dát prostor jak ‚obyčejným‘ lékařům a sestrám ze zapadlých koutů naší republiky, tak uznávaným kapacitám jednotlivých oborů. Kromě názorů, komentářů a profilů odborníků čtenáři na našem portálu najdou i praktické rady a tipy, jak zlepšit a zjednodušit péči o své zdraví,“ popisuje šéfredaktor.

„Lékařská komora oslovila veřejnost již během úspěšné informační kampaně Zdravotnictví volá o pomoc, kdy jsme se snažili upozornit na zásadní a stále akutnější problémy českého zdravotnictví, které ohrožují bezpečnost pacientů. Prostřednictvím nového online magazínu bychom rádi na tuto komunikaci navázali,“ říká prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Veřejnosti ale nechceme prezentovat jen problematická témata,“ dodává, když slibuje „informace, které jsou důležité pro zdraví, i pravdivé informace o našem zdravotnictví, které funguje díky obětavé práci tisíců lékařů, zdravotních sester a dalších zdravotníků.“