Lékárna Benu otevřela dvoustou prodejnu, nově nabízí měření diabetu

Management Benu při otevření dvousté prodejny. Sebastian Ringier, ředitel české divize, uprostřed.

Management Benu při otevření dvousté prodejny. Sebastian Ring, ředitel české divize, uprostřed

Síť lékáren Benu otevřela v obchodním centru Quadrio v Praze na Národní svou dvoustou prodejnu. Po síti Dr. Max, která má v Česku 390 provozoven, je tak druhou největší tuzemskou lékárenskou sítí. „V minulém roce jsme otevřeli celkem dvacet našich lékáren a doufáme, že minimálně ve stejném tempu porosteme i letos,“ řekl Sebastian Ring, generální ředitel lékáren Benu v Česku. Nová lékárna je první z vybraných prodejen, kde bude Benu nově nabízet měření cukrovky.

Měření cukrovky nyní ve vybraných lékárnách Benu

Měření cukrovky nyní ve vybraných lékárnách Benu

V některých vybraných lékárnách Benu rovněž poskytuje analýzu pleti. Nově získala firma výhradní distribuci švýcarské značky pleťové kosmetiky Skincode, která už se začala v lékárnách prodávat.

Diagnostika pleti v lékárnách Benu

Diagnostika pleti v lékárnách Benu

Pleťová kosmetika Skincode ve výhradní distribuci Benu lékáren

Pleťová kosmetika Skincode ve výhradní distribuci Benu lékáren

Na samostatný prodej dermokosmetiky se letos v únoru zaměřila zmíněná konkurenční síť Dr. Max. Ve vybraných lékárnách postavila shop-in-shopy pouze s výrobky pleťové kosmetiky a vybavila je vyškolenými asistentkami. Cílem je dvojnásobné navýšení obratu kategorie dermokosmetiky. „Není možné, aby v období spotřebitelské konjunktury kategorie dermokosmetiky generovala jen 5% podíl obratu,“ řekl v rozhovoru pro Retailek Daniel Lemer, marketingový ředitel lékáren Dr. Max.