V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Lékárny Benu v Havířově a v Ostravě vystřídaly konkurenčního Dr. Maxe

Lékárna Benu

Lékárna Benu v novém

Lékárenský řetězec Benu otevřel v prvním únorovém týdnu dvě nové pobočky, a to v havířovském a ostravském Kauflandu. Na obou místech dřív sídlil konkurenční Dr. Max. Loni v prosinci Benu otevřelo další tři lékárny v opavském Globusu, třineckém Kauflandu a v Kauflandu v pražských Horních Měcholupech.

„Do rekonstrukcí našich nových lékáren jsme od prosince investovali více než 10 milionů Kč,“ uvedl generální ředitel řetězce Sebastian Ring. Nové provozovny mají formát takzvaných oficín s otevřenými regály, kde si zákazníci mohou sami vybrat zboží. Všechny nově otevřené lékárny mají též laboratoře, pro individuální přípravu léků.

Benu má nyní v Česku 198 lékáren (spolu s dalšími devíti zeměmi Evropy je to 800 provozoven), ve farmaceutické distribuci udává, že zabírá 39 % tuzemského trhu.