Lékárny Benu začínají s rozvážkami přes Rohlik.cz

Rohlik.cz rozváží léky z Benu

Rohlik.cz rozváží sortiment Benu z nové lékárny vedle svého skladu v pražské Liboci

Online supermarket Rohlik.cz, který prodává potraviny, drogerii a potřeby pro domácnost, zařadil do své nabídky nově sortiment lékáren Benu. Od října si tak mohou zákazníci kromě běžného nákupu nechat dovézt domů také volně prodejné léky. Na výběr je zhruba 1.100 nejprodávanějších položek, zejména léky na akutní potíže jako nachlazení, rýma, chřipka, bolest krku či alergie, které potřebují pacienti řešit hned.

Podle Sebastiana Ringa, generálního ředitele Benu, nová služba doplňuje řadu nadstandardních služeb lékáren jako odborné poradenství, preventivní programy či kontrolu lékových interakcí. Sortiment Benu na Rohlíku zahrnuje rovněž doplňky stravy, dermokosmetiku, zdravotnické pomůcky jako náplasti, obvazy, teploměry či těhotenské testy) či léčivé čaje a má se postupně rozšiřovat.

Rohlik.cz přitom avizuje rozvoz do dvou hodin od objednání, s přesností na 15 minut. „Tato kombinace služeb supermarketu a lékárny je evropským unikátem,“ prohlásil Tomáš Čupr, zakladatel Rohlíku. Očekává, že spolupráce zvýší tržby Rohlíku v roce 2019 zhruba o 150 milionů Kč.

Kvůli nové spolupráci Benu otevřelo novou lékárnu situovanou vedle největšího skladu Rohlíku v pražské Liboci. „Léky nebylo možné začlenit do našeho automatizovaného skladu, musí mít svoji vlastní péči a režim,“ uvedl Čupr. Objednávku vyskladní farmaceutický asistent a zabalí ji přímo v lékárně. Teprve potom zásilku přebírají kurýři z Rohlíku. Sortiment lékárny Benu se tak nijak nemíchá s dalším nákupem.

Rohlik.cz rozváží léky z Benu

Zboží objednané z Benu má své místo v samostatné, zalepené tašce

Benu provozuje kromě 218 kamenných lékáren i vlastní e-shop, služby by si ale neměly navzájem konkurovat. „V našem e-shopu Benu.cz je k dispozici komplexní lékárenský sortiment s více než 15.000 produkty. Zákazníci často kombinují nákup na tomto e-shopu  s návštěvou kamenné lékárny a využívají lékárny pro osobní odběr. Návštěvu využívají i ke konzultaci svých zdravotních problémů s našimi lékárníky. Zásilku si mohou na pobočce vyzvednout do několika dní. Zboží přes Rohlik.cz však mohou mít doma už během dvou hodin,“ uvádí ředitel Ring.