Lékárny Dr. Max vstoupily na rumunský trh, postupně pod ně přejde 31 poboček

Síť lékáren Dr. Max vstoupila na pátý trh, do Rumunska. Provozovatelem je na místním trhu firma RockyFarm, která bude pod značkou Dr. Maxe spravovat zatím 31 poboček. Dr. Maxe i RockyFarm vlastní investiční skupina Penta Investments. Kromě Česka působí lékárny Dr. Max na Slovensku, v Polsku a v Srbsku.

„V roce 2017 vstoupila značka Dr.Max do 11. roku své existence. Pod tímto jménem je ve střední a východní Evropě provozováno téměř 1.300 lékáren s celkovými tržbami 1,25 miliard eur (asi 329 miliard Kč),“ řekl Leonardo Ferrandino, generální ředitel Dr. Max Group, k novému subjektu na rumunském lékárenském trhu. RockyFarm koupila sítě lékáren Fastpharm, Iezer Farm, Panpharma Med a York Farm. Rebranding převzatých lékáren proběhne v průběhu roku 2017.

„Rádi bychom přispěli ke zlepšení zdravotních služeb ve východní Evropě, přičemž Rumunsko tvoří její významnou součást. Těšíme se na náš vstup na rumunský trh a plánujeme přizpůsobit naše služby místním potřebám, abychom zajistili co největší spokojenost našich pacientů a stali se jejich nejoblíbenější lékárnou,“ dodal Ferrandino. 

Penta Investment vedle lékáren provozuje také nemocnice a zdravotnická zařízení, na Slovensku je součástí jejího portfolia i zdravotní pojišťovna. Jak letos na tiskové konferenci uvedl Marek Dospiva, partner ve skupině Penta, do budoucna je v plánu rozšířit síť do Itálie, Bulharska, Makedonie, Chorvatska, Bosny a Černé Hory. Aktuálně má na českém, slovenském a polském trhu 1.053 poboček Dr. Max, v jednání je otevření dalších 172. Na český trh by z toho mělo připadnout do 30 nových prodejen.