Lékárny Pilulka umožňují sledovat zásilku z e-shopu v reálném čase

Auto se svou zásilkou mohou zákazníci sledovat na interaktivní mapce

Auto se svou zásilkou mohou zákazníci sledovat na interaktivní mapce

Zákazníci sítě lékáren Pilulka.cz nyní mohou živě sledovat pohyb své zásilky na mapě. Služba je nově součástí stejnojmenné mobilní aplikace. Pokud si zákazníci nechají doručit objednávku vlastní přepravou Pilulka.cz, vidí přesně, kde se šofér s vozem nachází. Novinka funguje na vlastním softwaru, který řídí trasování přepravy a využívá GPS modul každého vozidla Pilulka.cz. Data se pak živě přenášejí do apky v mobilech zákazníků.

„Vlastně jsme překvapeni, že přepravní služby tuto možnost už dávno nenabízí. U některých taxislužeb jsme na ni už zvyklí. Několik desítek minut před doručením u nás nyní můžete sledovat na mapě, kde se přesně nachází auto s vaší zásilkou z Pilulky. Je to intuitivní, hravé, ale hlavně velmi efektivní. Během pilotního projektu se předání každé zásilky zrychlilo v řádu desítek sekund,“ říká Tomáš Záruba, produktový manažer Pilulky.

Firma také nedávno zavedla platby pomocí Apple Pay, a to jak na pobočkách, tak při nákupu v e-shopu a v aplikaci. „Majitelé telefonů a tabletů s operačním systémem iOS u nás dělají čtvrtinu všech nákupů, Apple Pay jim platby usnadní. Pokud se týká lékáren, v nich 24 % plateb probíhá bezhotovostně,“ uvádí Záruba. Ve schvalovacím procesu už jsou i platby přes Google Pay.