Lemoch a Bělík odešli z Pleonu k investorům

Petr Lemoch a Tadeáš Bělík nastoupili do mezinárodní sítě Keiretsu.

Petr Lemoch

Petr Lemoch

Petr Lemoch a Tadeáš Bělík, kteří nedávno opustili agenturu Pleon Impact, začali působit v platformě pro investory Keiretsu Forum Prague. Lemoch se stal jejím novým výkonným ředitelem, Bělík bude mít na starost marketingové a PR aktivity. Společnost byla založena v San Francisku v roce 2000 a na českém trhu působí od loňského podzimu. Primárně se zabývá propojováním startupů s akreditovanými investory.

Tadeáš Bělík

Tadeáš Bělík

„Chceme maximálně vytěžit potenciál sítě, která působí na téměř padesáti místech po světě. Pokud se nám ozve český startupista s produktem pro trh s více než 50 miliony obyvatel, můžeme ho zkontaktovat s našimi lidmi v Jakartě nebo indickém Bangalore,“ tvrdí Lemoch.

Hlavním úkolem pro následující měsíce je podle něj pravidelné konání startup screeningů pro investory a příprava květnové akce Angel Capital Expo Europe s dvěma sty investorů a dvacítkou startupů z celé Evropy, které se poprvé uskuteční v Praze. Do konce roku by se také měla naplno rozeběhnout spolupráce s partnerskými společnostmi v Polsku, Bělorusku a na Slovensku, kterou bude právě Praha zastřešovat.

V oblasti marketingu a PR je primárním cílem zvýšení povědomí o Keiretsu Forum Prague a nastavení pravidelné komunikace. „Musíme skloubit konzervativnější přístup k našim stávajícím i potenciálním investorům, kteří tvoří podstatu fora, se srozumitelnou komunikací směrem ke startupům,“ prohlašuje Bělík.