Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Leoš Mareš podepsal Primě: místo moderování SuperStar bude porotcem v Talentu

Chystaná čtvrtá řada show Česko Slovensko má talent není jediný pořad, v němž se má Mareš na Primě objevit.

Leoš Mareš přešel na Primu kvůli Talentu. Foto: TV Prima

Leoš Mareš přešel na Primu kvůli Talentu. Foto: TV Prima

Moderátor Leoš Mareš, dlouholetá tvář zábavních show Novy, přešel na konkurenční Primu. Bude jedním z porotců čtvrté řady castingové show Česko Slovensko má talent, kterou Prima chystá na letošní podzim. Castingy začínají tento týden, další porotci se hledají.

Mareš už se objevil jako host v nejčerstvější jarní novince Primy Máme rádi Česko. Letos dostal také kontrakt od České televize na moderování hudebních cen Anděl. Na Nově v uplynulé dekádě moderoval hitparádu Eso, show Big Brother, Talentmania či opakovaně SuperStar, v ní ale poslední rok dostali šanci mladší a méně známí.

Programový ředitel Primy Petr Vladyka si nicméně od spolupráce s Marešem slibuje „svěží vítr, nové nápady a novou energii“. Znají se z rádia Evropa 2, kde Vladyka působil jako šéf programu stejně jako teď na Primě a Mareš spolu s Patrikem Hezuckým a Lucií Šilhánovou léta vysílají populární Ranní show.

Marešův přechod z Novy na Primu přitom nemá být záležitostí jednoho pořadu. „Obsazení Leoše Mareše do poroty Talentu je první vlaštovkou větší spolupráce s televizí Prima. Vedení televize s moderátorem jedná také o dalším pořadu, termín ani další podrobnosti ale zatím neznáme,“ oznámil mluvčí Primy David Vaníček.

Leoš Mareš déle mluví o svém snu mít vlastní televizní show, podobnou té, co Prima vysílá s Janem Krausem. Na Nově k ní příležitost nedostal.

A není jedinou známou tváří, která letos z Novy přešla ke konkurenci - na Primě se nedávno objevil bývalý moderátor Televizních novin Karel Voříšek a právě čerstvý mluvčí Vaníček, předtím reportér Novy.