Lesáka ve zprávách Barrandova nahradí Petr Převrátil z Týdne

Barrandov hodlá dosavadní moderátory vystupující sólo nahradit smíšenými dvojicemi, zatím je nemá složené.

Petr Převrátil. Foto: TV Barrandov

Petr Převrátil. Foto: TV Barrandov

Petr Převrátil. Repro: barrandov.tv

Petr Převrátil. Repro: barrandov.tv

Jedním z nových moderátorů zpráv televize Barrandov bude Petr Převrátil, nejdříve recepční, později redaktor časopisu Týden. V sobotním pořadu Volejte Železnému to oznámil generální ředitel stanice Vladimír Železný. „Poprvé se objeví 3. ledna ve zpravodajské relaci,“ přiblížil Železný. Barrandov hodlá dosavadní moderátory vystupující sólo nahradit smíšenými dvojicemi, ty podle Železného nemá ještě složené. Zprávy mají být komentované - proložené dialogy moderátorů.

Převrátil ve zprávách nahradí Petra Lesáka. Lesák, donedávna programový ředitel stanice, který s Janou Adamcovou a Olgou Šípkovou zprávy moderoval do konce letoška, z televize odchází poté, co prodal majiteli Barrandova Jaromíru Soukupovi svou produkční společnost Real TV, respektive poté, co Soukup televizi převzal a do čela obsadil Železného.

Železný v sobotu zároveň potvrdil konec Nočních Hlavních zpráv, nasazených za Lesáka letos v květnu. Přestaly se vysílat 23. prosince, neobjevují se ani v lednovém programu, stanice ale k jejich konci dosud mlčela.

Stejně jako výstupy živých hlasatelů, které Železný zrušil hned po svém příchodu, i noční zprávy považuje za „otevřené dveře ke konkurenci“, tedy za pořad, při němž diváci houfně přepínají jinam. „Noční zprávy téměř nikdo nesledoval. Jsme přesyceni informacemi a pozdě večer se divák spíše uvolní, chce být baven,“ prohlásil.