Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Letiště Brno má nové logo, vizuální styl a uniformy pro personál

Akciová společnost Letiště Brno u příležitosti deseti let působení coby provozovatel letiště Brno-Tuřany obměňuje vizuální styl včetně loga, dělalo je grafické studio Kutululu.

Logo Letiště Brno

Nový vizuální styl bude postupně zaveden na tiskoviny, do prostor, na vozy a na všechny předměty společnosti. Vrcholí též práce na novém webu. Letištní personál oblékne nové uniformy od brněnské módní návrhářky Zuzany Machorkové.

„Korpulentní nápis ‚Brno‘ nese tvarovou charakteristiku exteriéru odbavovací haly a letadel, která působí mohutným dojmem a svou velikostí vyvolávají respekt,“ uvedl k typografii nové značky Jakub Vrhel z Kutululu.

„Do kontrastu k monolitičnosti, kompaktnosti a organičnosti je postaveno slovo ‚airport‘, jehož konstrukce čerpá inspiraci z velmi členitého interiéru budovy a zastupuje také vzdušnost a techničnost. Grafický symbol vnáší do loga samotný prvek letiště – vzlet i přistání letadla na ranveji,“ dodal.

Letiště Brno: obálky

Letiště Brno: obálky

Letiště Brno: papíry

Letiště Brno: papíry

Letiště Brno: vizitky

Letiště Brno: vizitky