Letňany otvírají novou jídelní zónu, zahrne devět restaurací a fast foodů

Zmodernizovaný food court v Obchodním centru Letňany

Společné prostory Obchodního centra Letňany prošly redesignem s cílem vytvořit příjemné a vzdušné prostředí, evokující pobyt v letní zahradě s živými rostlinami

Zmodernizovaný food court v Obchodním centru Letňany

Zmodernizovaný food court v Obchodním centru Letňany slibuje až 350 míst k sezení

Pražské Obchodní centrum Letňany otevře 30. srpna zrekonstruovanou a rozšířenou zónu s restauracemi a rychlým občerstvenímAktuálně dokončovaná zóna poskytne návštěvníkům i provozovatelům bezmála dvojnásobnou plochu - téměř 500 metrů čtverečních až s 350 místy k sezení. „Naším záměrem bylo zákazníkům nabídnout širokou škálu atraktivních gastronomických konceptů, kdy jsme vybírali z nejlepších konceptů na trhu. Nový food court nabídne devět nových restaurací. Budou to Guty, Regal Burger, Rio Sante, Mex Dan, Bilbo Šmak, Thai Thai, KFC, Pizza Hut a Bageterie Boulevard,“ přibližuje Veronika Tebichová, head of shopping centre leasing společnosti CBRE, která je v projektu zodpovědná za obchodní stránku, novou skladbu obchodů a restaurací a za property management. Rekonstrukce probíhá podle architektonického návrhu mezinárodního studia Chapman Taylor.

Přestavba food courtu navazuje na předchozí fázi rekonstrukce, v rámci níž se letos v červnu otevřely nové obchody (Decathlon, nejmodernější prodejna Datartu v Česku) a restaurace (Pub Infinity s terasou) u vstupu od sídliště v Letňanech. Na podzim se navíc představí renovovaný hlavní vstup do obchodního centra a řada nových i přestavěných obchodů. Jejich slavnostní otevření se plánuje na 18. října. A koncem roku zpřístupní Letňany nový dětský koutek.

Rekonstrukce s rozpočtem v řádu stovek milionů korun, zaměřená na prodejní plochy i společné prostory, má za cíl zvýšit atraktivitu obchodního centra pro zákazníky i nájemce. „Zákazníci do našeho obchodního centra nepřicházejí pouze za účelem obstarání denního nákupu. Chceme být místem setkávání,“ přeje si Daniela Špůrková, key account manager Obchodního centra Letňany. Zásadní koncepční změnou je vybudování centrálního prostoru, propojení mezi novou prodejní a zónou food courtu a přivedení denního světla do této části.

Komerční stránku projektu posílí nově vzniklé obchody, změna nájemců, redesign stávajících obchodů a noví nájemci s původními koncepty. Mezi značkami, které občerstvily svůj prostor v Letňanech, je mimo jiné oblečení C&A. „Vytvořili jsme prostor pro nový nákupní zážitek na prodejní ploše 2.100 metrů čtverečních. Cílem modernizace je, aby byl zážitek z nakupování individuálnější, příjemnější a atraktivnější. Do přestavby jednotky v Obchodním centru Letňany jsme investovali 33,4 milionu Kč,“ řekl Norbert Scheele, regionální ředitel C&A.

Nový koncept obchodu C&A v Obchodním centru Letňany

Nový koncept obchodu C&A v Obchodním centru Letňany se otevřel ve čtvrtek 23. srpna. Prodejna je kompletně přestavěná, je to koncepce obchodu, která se postupně zavádí ve všech pobočkách C&A v Evropě. Díky minimalistickému designu má zjednodušovat a zrychlovat nákup zboží. Modernizace jednotky zahrnula i vybudování přímého vchodu z venkovního parkoviště. „Jedním ze stěžejních prvků našeho nového konceptu je intuitivní vedení zákazníka. Jednoduchý a přehledný navigační systém se vine celou prodejnou, aby každý našel rychle to, co potřebuje. Zákazníky provede od nového Style Courtu, kde se prezentují nejnovější módní trendy, k dalším částem, jako jsou nově uspořádané odpočinková Lounge, prostor s převlékacími kabinkami, sekce s kolekcemi Denim, Basics a Lingerie, až k pokladnám. Zde je zóna k placení ohraničena jako při odbavení na letišti, je to efektivní způsob, jak rychle obsloužit hodně lidí,” věří Volker Dick, head of store concept implementation C&A Europe. Kontrast vytváří podhled obchodu v tmavém designu rozzářený osvětlením. Oblast Lingerie nabízející spodní prádlo poskytuje větší soukromí díky vlastnímu oddělení formou shop-in-shop. Foto: C&A

Obchodní centrum Letňany nabízí nákupy ve dvou stovkách obchodních jednotek, na ploše přes 110.000 čtverečních. Největší zastoupení v centru mají obchody s módou, doplňky a šperky. Součástí komerční zóny je prodejna Baumaxu. K dispozici je na místě také multikino, aquacentrum, zimní stadion, kryté tenisové kurty či zábavní parky Hurricane Factory a Surf Aréna.