Léto na ČT: v týdnu české seriály, v sobotu estrády, v neděli socialističtí Chalupáři

Jen jednu sezónu to tuzemské televize vydržely, aby nesáhly po osvědčeném socialistickém seriálu z roku 1975 Chalupáři. V létě 2009 a 2010 je reprízovala Nova, letos se duo Kemr-Sovák vrací na ČT1 (Nova loni měla Plechovou kavalérii, letos zahrnula do letního programového schématu normalizační cyklus Chlapci a chlapi).

Letní programové schéma ČT1 a ČT2

Letní schéma ČT1 a ČT2. Kliknutím zvětšíte

Čas po osmé bude na ČT1 v létě patřit především českým seriálům: v pondělí od 25. 6. půjdou Hříšní lidé města pražského, v úterý a ve čtvrtek Hraběnky, ve středu Proč bychom se netopili. Sobotní večery mají patřit estrádám - s Miroslavem Donutilem, Karlem Gottem, ze Silvestrů nebo z festivalových Karlových Varů. Zmínění Chalupáři půjdou v neděli od 20 hodin.

Do 16. 7. poběží v pondělí vždy ve 21 hodin premiérové díly třetí řady Zdivočelé země. Po deváté v úterý a ve čtvrtek to budou dokumenty o známých lidech, ve středu Pošta pro tebe: Návraty, v pátek divácky úspěšné Třináctá komnata a Všechnopárty.

Čas od deseti večer bude na ČT ve středu patřit podnikatelské show Den D, ve čtvrtek pak českým filmům (Výchova dívek v Čechách, Pusinky, Indiánské léto, Šeptej, Divoké včely, Grandhotel, Cesta z města, Rebelové, Největší z Čechů).