Léto v televizích: v premiéře Tři mušketýři, v repríze Chalupáři či major Zeman

České plnoformátové televize přes léto zopakují, co se dá. Doba, kdy se snažily i během prázdnin přijít s novými formáty, je pryč, zásadní jsou úspory.

Seriál BBC Tři mušketýři

Seriál BBC Tři mušketýři

Hlavní české televize od druhé poloviny června upravují svá programová schémata pro divácky i inzertně slabší letní sezónu. Zatímco plnoformátové kanály Nova, ČT1 a televize Barrandov přinesou převážně reprízy starších českých seriálů, Prima uvede premiérový historický seriál z produkce BBC Tři mušketýři a zopakuje své zábavní pořady.  

Nova přes léto vrátí Gympl

Seriál televize Nova Gympl

Seriál televize Nova Gympl

Nekonečné seriály Novy Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a Doktoři z Počátků, které tvoří programové pilíře televize během hlavní sezóny, budou mít od poloviny června prázdninovou přestávku. Ulici nahradí každý všední den podvečer reprízy seriálu ze školního prostředí Gympl, který Nova vysílala do září roku 2012 do konce roku 2013, poté v rámci úspor zastavila jeho natáčení.

V pondělí a ve středu večer po 20. hodině zařadí Nova od 22. června opakování dalšího svého seriálu Kriminálka Anděl. Úterní večery budou přes léto patřit filmové sérii Indiana Jones režiséra Stevena Spielberga, čtvrtky pak repríze původního sitcomu Comeback, Nova začne od 2. července vysílat vždy dva jeho díly za sebou.

Chalupářům bude patřit neděle 

Josef Sovák a Josef Kemr v seriálu Chalupáři. Foto: Česká televize

Josef Sovák a Josef Kemr v seriálu Chalupáři. Foto: Česká televize

Letní páteční večery budou na Nově vyhrazené českým filmům s prázdninovou atmosférou, poběží Rafťáci, Vratné lahve, dva díly komedie Dědictví, Donšajni, Medvídek a Bobule. Sobotní večery vyplní filmová série Harry Potter a nedělní prime time obsadí od 14. června seriál Chalupáři. Ten Nova uváděla již v loňském létě v úterý a ve čtvrtek, neboť na něj spolu s dalšími českými pořady získala práva od České televize výměnou za hokejové přenosy na olympiádě v Soči v roce 2014.

 Z novinek chystá televize Nova během letních prázdnin americký krimiseriál Stalker, premiérové díly Námořní vyšetřovací služby XI a novou řadu seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti XIV. Objeví se také nový sitcom Máma a další nové řady seriálu Dva a půl chlapa. Z vlastní tvorby nasadí premiérové díly publicistického pořadu Česko za zázraky a tajemstvím nebo český komediální seriál Sígři ve výslužbě.

ČT připomene Jaroslava Dietla

Seriál Nemocnice na kraji města, foto ČT

Seriál Nemocnice na kraji města, foto ČT

První program České televize bude v létě odkazovat na třicáté výročí úmrtí filmového a televizního scenáristy Jaroslava Dietla. V úterý a ve čtvrtek večer poběží na ČT 1 jeden z jeho nejslavnějších seriálů Nemocnice na kraji města, v pondělí a ve středu potom Malý pitaval z velkého města. 

V pátečním prime time nabídne ČT1 celovečerní pohádky a reprízy nejlepších epizod zábavné talk show Všechnopárty. V sobotu zařadí zábavní pořady a v neděli večer půjdou proti Chalupářům na Nově české filmové komedie. Premiérové díly bude mít přes léto soutěžní pořad Taxík a investigativní magazín Reportéři ČT.

Nový historický seriál v pondělí na Primě

Seriál BBC Tři mušketýři

Seriál BBC Tři mušketýři

Televize Prima si připravila na léto novinku, historický výpravný seriál z produkce BBC Tři mušketýři. Ten odstartuje na konci června a budou mu  patřit pondělní večery po 20. hodině. Nabídne tak divákům alternativu k českým reprízovaným seriálům na ostatních televizních stanicích.

Na úterní večery zařadila Prima do programu české filmy, například komediální trilogii o rodině Homolkových. V ostatní všední dny Prima odvysílá reprízy vlastních zábavních pořadů, ve středu půjde soutěž Muži proti ženám, po níž bude následovat Show Jana Krause, ve čtvrtek Ano, šéfe! a Kdo je kdo?, v pátek večer opět zábavní pořad Překvápko! a poté film. Sobotní a nedělní večery budou patřit zahraničním filmům, televize odvysílá filmy Pravdivé lži, Sahara, Král Artuš, Patriot nebo dobrodružné Letopisy Narnie 3. Na všední podvečery zařadí Prima reprízy cyklu o vaření Prostřeno!, v  sobotu pak lifestylový magazín Gondíci s.r.o. a v neděli Rozpal to, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem.

Barrandov opět zrecykluje majora Zemana

30 případů majora Zemana, foto ČT

30 případů majora Zemana, foto ČT

Televize Barrandov chystá na léto reprízu socialistického seriálu 30 případů majora Zemana, který poběží v úterý a ve čtvrtek od 20.15 hodin. Ve středu večer nasadí francouzskou kinematografii - Četníka ze Saint Tropez a další na něj navazující snímky. Pondělní a páteční večery budou ve znamení romantických filmů podle Ingy Lindstromové, Katie Ffordové a Rosamunde Pilcherové. V sobotu poběží reprízy zábavních pořadů a poslední večer v týdnu Barrandov nasadí kriminální seriál Zákon a pořádek.

Letní schéma televizních stanic, od 20 hodin

  ČT 1 Nova Prima Barrandov
pondělí Malý pitaval z velkého města Kriminálka Anděl Tři mušketýři romantické filmy
úterý Nemocnice na kraji města Indiana Jones filmy 30 případů majora Zemana
středa Malý pitaval z velkého města Kriminálka Anděl Muži proti ženám filmová série Četníci
čtvrtek Nemocnice na kraji města Comeback - 2 díly po sobě Ano, šéfe! 30 případů majora Zemana
pátek české pohádky české filmy Překvápko! romantické filmy
sobota zábava filmy Harry Potter zahraniční filmy zábavní pořady
neděle české filmové komedie Chalupáři zahraniční filmy Zákon a pořádek

 Zdroj: jednotlivé televizní stanice