V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lettermana v jeho talk show nahradí Stephen Colbert

Colbert vymění svůj „Report“ za Late Show „někdy v roce 2015“.

  • ČTK
  • 11. 04. 2014 17:20
Stephen Colbert. Foto: Profimedia.cz

Stephen Colbert. Foto: Profimedia.cz

Místo slavného amerického moderátora Davida Lettermana, který chce příští rok po více než 20 letech opustit talk show na stanici CBS, zaujme komik Stephen Colbert. Oznámilo to vedení CBS. Devětačtyřicetiletý Colbert si získal miliony fanoušků jako ústřední postava satirického pořadu The Colbert Report na stanici Comedy Central.

Šestašedesátiletý Letterman se o svém konci v populární Late Show překvapivě zmínil minulý týden. I když zatím není jasné, kdy přesně s moderováním skončí, mělo by to prý být „někdy v roce 2015“. Před dvěma měsíci se přitom s televizní obrazovkou rozloučil i další slavný moderátor a Lettermanův profesní konkurent Jay Leno, který v televizi NBC léta uváděl talk show nazvanou The Tonight Show.

„Stephen Colbert je jednou z nejinvenčnějších a nejrespektovanějších televizních osobností,“ zdůvodnil výběr nového moderátora prezident CBS Leslie Moonves. „I pouhé pozvání do show Davida Lettermana bylo vrcholem mé kariéry. Nikdy jsem ani nesnil o tom, že bych mohl jít v jeho stopách,“ citovala agentura AP Colberta.

Colbert bude ve sledovanosti soupeřit s dalšími dvěma moderátory pozdně večerních talk show - s Jimmym Kimmelem z ABC a Jimmym Fallonem, který má nyní jako nástupce Jaye Lena na NBC nejvíce diváků.

Při rozjezdu by mu mohl pomoci stabilní okruh fanoušků z Comedy Central, kde už léta baví svým převtělením do fiktivního moderátora, kterého sám charakterizoval jako „chabě informovaného, vysoce postaveného idiota s dobrými úmysly“. Jeho karikatura popuzuje především pravicově smýšlející diváky, protože si bere na paškál zejména republikány.

S nelibostí se už proto k nominaci nového moderátora Late Show vyjádřil konzervativní rozhlasový komentátor Rush Limbaugh. Podle něj nyní CBS „vyhlásila válku samému srdci Ameriky“. „Tato zábava už nebude jen skrytým útokem na tradiční, konzervativní americké hodnoty. Teď to bude bez servítků,“ řekl Limbaugh.

Naopak moderátor Jon Stewart, pro kterého dříve Colbert pracoval, CBS pochválil za dobrou volbu. „Je to neuvěřitelně talentovaný člověk. V The Colbert Report je jedinečný, ale má i fazety, o nichž zatím nikdo neví,“ řekl časopisu New York Magazine.