Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Leverage prodává podíl v Liftagu, kupuje ho Mičkova Incomming Ventures

Podíl ve společnosti Liftago, který od roku 2014 drželi zakladatelé investiční skupiny Leverage Jan Boruta, Matěj Boruta a Lumír Kunz, mění svého majitele. Tím bude společnost Incomming Ventures, součást investiční skupiny C2H Michala Mičky, která je v současné době také akcionářem Liftaga. Konkrétní částka transakce mezi investory zůstává nezveřejněna, řádově jde o miliony korun.

“Soukromý kapitál hodláme dál investovat v rámci skupiny Leverage, ve které jsme loni založili fond Leverage Technology. Aktuálně také investujeme do služby Férmakléři.cz, jež je nezávislým srovnávačem realitních makléřů a která pomáhá usnadňovat a zrychlovat prodej nemovitostí,” říká Matěj Boruta z Leverage.

Liftago je česká aplikace na zavolání taxi,  dostupná pro Android a iOS. Používá ji víc než 1.500 profesionálních řidičů taxi a přes 250.000 cestujících v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Liberci a Bratislavě. Startup založil Martin Hausenblas, Ondřej KrátkýJuraj Atlas a po vstupu majitelů Leverage do něj investovala řada předních českých investorů, například Karel Janeček.