Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Liberecká televize Genus zahájí 1. února samostatné vysílání v multiplexu 3

Liberecká společnost Genus TV začne 1. února z vysílačů Ještěd a Černá hora šířit svůj čtyřiadvacetihodinový zpravodajsko–publicistický program informačního charakteru Genus Plus.

Bude dostupný divákům v Libereckém, Královéhradeckém a částečně Středočeském kraji, kolem Mladé Boleslavi, Nymburka, Poděbrad a Kolína. Program bude moci přijímat 15 % obyvatel České republiky, tedy více než 1,5 milionu diváků.

Televize Genus zahájila své vysílání v roce 1994. Až do konce loňského roku vysílala jako R1 Genus v odpojovaném bloku na televizním kanále Prima, v čase 17.40 až 18.00. Pro Primu zůstala i nadále regionálním partnerem pro zpravodajství.

“Naši diváci se mohou těšit na zpravodajství, publicistiku, lifestylové magazíny, kontaktní pořady a další formáty, pro jejichž odvysílání jsme dosud neměli dostatek prostoru. Budeme se zaměřovat i na takové informace, které divák na žádné jiné televizi nenajde. Součástí programu bude průběžně aktualizovaný zpravodajský servis,” prohlásila Alena Roubalová, předsedkyně představenstva a ředitelka Genus TV.

“V tradičním čase 17.40 hodin pak odvysíláme hlavní zpravodajskou relaci se zažitým názvem Minuty regionu. Do vysílání se dostanou i celé záznamy akcí, aby si divák udělal vlastní představu a nebyl odkázán pouze na žurnalistickou zkratku,“ doplnila.

Genus Plus bude třetím regionálním programem v multiplexu 3 – od srpna 2011 je v této síti středočeská TV Metropol, v neděli 15. ledna začne samostatně západočeská TV ZAK. Kromě nich je v síti ještě celoplošná televizní stanice Prima Love a křesťanské rádio Proglas.