Liberecký kmitočet rádia Contact přebírá Blaník

Tradiční libereckou stanici nahradí na severu Čech dvě sítě ze skupiny Media Bohemia.

Rádio Contact vysílalo pro Liberec a okolí 30 let. Foto: Profimedia.cz

Rádio Contact vysílalo pro Liberec plných 30 let. Foto: Profimedia.cz

Rádio Contact Liberec přestalo po 30 letech vysílat a na jeho frekvenci 101,4 FM je v pondělí 6. září nahradil program rádia Blaník. Navíc frekvence, které na severu Čech využívá síť Hitrádia, mají připadnout programu Hitrádio Contact. Blaník a Hitrádio jsou programové sítě rozhlasové skupiny Media Bohemia, která liberecký Contact nedávno převzala od jeho zakladatelů. Rádio Contact Liberec vysílalo od roku 1991.

„Na frekvenci 101,4 FM nyní běží Rádio Blaník Liberec a dál budeme na dalších frekvencích rozvíjet i druhý brand Hitrádio Contact, jak jsme avizovali. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nám už tuto změnu schválila,“ potvrdila Médiáři mluvčí skupiny Media Bohemia Petra Poláchová. Rebranding na Hitrádio je podle ní už v procesu.

„Není to ještě ani rok, kdy jsme spustili vysílání programu rádia Blaník pro Moravu a Slezsko,“ připomíná programový ředitel Blaníku Daniel Rumpík. „Posílení našeho signálu v Libereckém kraji bylo dlouhá léta naším velkým snem, proto jsme rádi, že k tomu nyní dochází,“ dodává.

Liberecké vysílání Blaníku je odbavováno vysílání z tamějšího studia, posluchači tak budou moct dál ladit moderátory i redaktory, které znají z Contactu. „Po úspěšném startu na Moravě a ve Slezsku se nám rozšiřují nové obchodní možnosti na severu republiky,“ doplňuje Štěpán Ryska, obchodní ředitel a jednatel obchodního zastupitelství Radiohouse. „Velký potenciál vnímám v cílení, silnějším zásahu a v kampaních zaměřené na regionální synergie, které budou mít přesah do celého Česka.“