V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lidl nabízí k odnosu nákupů látkovou tašku

Nabídka tašek v Lidlu

Nabídka tašek v Lidlu

Německý obchodní řetězec Lidl v Česku zařazuje do nabídky odnosných tašek bavlněnou tašku opatřenou certifikátem Fairtrade, který dokládá původ použité balvny. Látková taška stojí 59,90 Kč.

Lidl v Česku v březnu 2017 přestal nabízet jednorázové igelitové tašky. Místo nich zákazníci dostali ekologičtější možnosti, jak si nákup odnést. Aktuálně je možné si v Lidlu zakoupit tři velikosti nebělených papírových tašek. Tyto tašky jsou vyrobené z plně recyklovatelného materiálu s logem FSC nebo PEFC, což značí, že výrobek pochází z trvale udržitelně obhospodařovaných lesů. Obchodní řetězec nabízí také dvě velikosti takzvaných silných permanentních plastových tašek, termotašku pro chlazené a mražené zboží. „Zákazníci mají o ekologičtější varianty tašek zájem, nejvíce se prodává papírová taška střední velikosti,“ komentuje dosavadní prodejní zkušenosti Michal Farník, jednatel Lidlu.

Od začátku roku 2018 začalo v Česku platit povinné zpoplatnění všech plastových odnosných tašek s tloušťkou materiálu nad 15 mikronů. Výjimku tvoří velmi lehké mikrotenové sáčky, které plní hygienickou funkci. Igelitové nákupní tašky zdarma nenabízel Lidl v Česku k nákupu nikdy. Minulý rok v březnu je pak jako první zcela vyřadil z nabídky.