V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lidl otvírá další modernizovanou prodejnu, na Praze 18

Lidl v ulici Tupolevova

Lidl v ulici Tupolevova

Německý diskont Lidl otvírá 26. února v pražské ulici Tupolevova po více než půlroční rekonstrukci prodejnu „nové generace“. Je to 23. pobočka Lidlu v Česku, která prošla modernizací. Během první poloviny letoška Lidl investuje do rekonstrukce třech dalších prodejen, a to v Praze, v Horoměřicích a v Hlučíně. Dvě nové prodejny v modernizovaném konceptu vyrostou v prvním pololetí v nájemních budovách v Sokolovské ulici na Praze 8 a v Plzni. Do celkového renovace prodejen a výstavby nových chce Lidl na místním trhu investovat 9 miliard Kč.

Nová prodejna má v rámci modernizovaného konceptu širší parkovací stání, parkovací místa nebo speciální vozíky pro upevnění autosedačky. Uvnitř prodejny jsou to pak širší uličky, nová pekárna, úseky čerstvých potravin, tedy ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků rozšířené o 20 %. Opravené jsou také toalety s prostorem pro přebalování dětí a pokladny s odkládacím prostorem i větší plochou za pokladnami. Součástí konceptu jsou automaty na kávu nebo wifi připojení. 

Pro zaměstnance je k dispozici první patro, kde mají odpočinkové místnosti, sprchu a zastřešenou terasu. Přibyly i kanceláře a školicí prostory. Lidl v minulém týdnu navýšil prodavačům o 20 % nástupní mzdu, při úvazku 40 hodin týdně budou mít 28.000 Kč. Částka je shodná pro celé Česko s výjimkou Prahy a okolí, kde je kvůli specifickým podmínkám pracovního trhu nástupní mzda 29.143 Kč. 

Nové prostory v Lidlu

Zázemí pro zaměstnance prodejní sítě Lidl

Zázemí pro zaměstnance prodejní sítě Lidl

Přebalovací pult a toalety v novém Lidlu

Přebalovací pult a toalety v novém Lidlu

Úsek čerstvých potravin v novém Lidlu

Úsek čerstvých potravin v novém Lidlu