Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lidl otvírá novou prodejnu v Mostě, atypickou

Nová prodejna Lidlu v Mostě

Nová prodejna Lidlu v Mostě

Německý maloobchodní řetězec Lidl dnes otvírá novou prodejnu v Mostě, v ulici Jiřího z Poděbrad. Celkový počet prodejen sítě v Česku se tak zvýší na 235. Nová prodejna má oproti novému konceptu Lidlu atypický tvar, jelikož vznikla přestavbou původního projektu, který se na místě nacházel. Je tedy podlouhlá, bez trojúhelníkového štítu. Interiér nicméně kopíruje prvky prodejny 21. století, jak Lidl modernizovaný koncept nazývá. 

Prodejní plocha zabírá necelých 1.000 metrů čtverečních a je rozdělena do 6 uliček. Pro lepší orientaci v prodejně mají sloužit 3D grafické nápisy na stěnách. Kromě toho jsou v rámci nového konceptu Lidlu na parkovišti větší místa na stání, větší odkladiště u pokladen, zrekonstruované záchody nebo prostory pro zaměstnance. S otevřením každé nové prodejny Lidl také vždy přispěje na vybranou místní organizaci nebo školní zařízení, tentokrát to byla Mateřská škola Antonína Sochora. 

Lidl se do renovace svých prodejen pustil před třemi lety v Berouně, za tu dobu měl v plánu do ní investovat 9 miliard Kč. Spolu s redesignem také začal letos v polovině září prodávat módní kousky navržené německou topmodelkou Heidi Klum. Na konci září zase řetězec představil svůj e-shop, zatím bez možnosti objednávat potraviny. 

Interiér nových prodejen Lidl

Prosklená fasáda a pokladny v novém Lidlu

Prosklená fasáda a pokladny v novém Lidlu

Zázemí pro zaměstnance v novém Lidlu

Zázemí pro zaměstnance v novém Lidlu

Přebalovací pult a toalety v novém Lidlu

Přebalovací pult a toalety v novém Lidlu