V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lidl po roce opět zvyšuje mzdy, pokladní bude začínat na 28.000 Kč

Pokladní v Lidlu si nově při plném úvazku vydělá 28.000 Kč

Pokladní v Lidlu si nově při plném úvazku vydělá 28.000 Kč

Německá síť supermarketů Lidl v Česku opět od 1. března navyšuje mzdy. Nová nástupní mzda na prodejnách při úvazku 40 hodin týdně bude 28.000 Kč. Tato částka je shodná pro celé Česko s výjimkou Prahy a okolí, kde je kvůli specifickým podmínkám pracovního trhu nástupní mzda zhruba o tisíc korun vyšší, konkrétně 29.143 Kč. Po dvou odpracovaných letech se mzda zvýší na 30.286 Kč pro všechny lokality a 31.429 Kč v Praze. Zvýšení mezd se týká kromě prodejen také logistických center, nástupní plat tamních kompletářů bude nově při plném úvazku 36.000 Kč.

Mzdy se letos zvyšují o něco méně než v předcházejících letech. Letos jde nástupní plat nahoru o 20 %, zatímco minulý a předminulý rok to bylo 25 %. Uchazeči o zaměstnání v Lidlu budou mít zároveň možnost využítvat většího množství zkrácených úvazků na 35 a 30 hodin. Letošní novinkou je možnost pracovat 25 hodin týdně určená především pro matky s malými dětmi. Na zkrácený úvazek přitom v současnosti na prodejnách pracuje většina lidí. „Kratší úvazky se setkaly s velkým ohlasem. Nástupní mzda při nejčastěji využívaném úvazku 35 hodin týdně činí nově 24.500 Kč, při třicetihodinovém úvazku pak 21.000 Kč,“ říká generální ředitel Lidlu Pavel Stratil. Přidáno dostanou také stávající zaměstnanci řetězce, kteří na svých výplatních páskách uvidí rovněž 20% navýšení.

„Už loni jsme výrazným  navýšením mezd vyjádřili dík našim zaměstnancům. Chceme být nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru, to znamená volbou číslo jedna pro ty nejlepší. Výborné ocenění velmi náročné práce přitom považujeme za základ, proto jsme se rozhodli pro další krok,“ komentuje zvýšení mezd Stratil. Lidl navíc plánuje vytvářet další pracovní místa. „Za uplynulé tři roky jsme přivítali dva a půl tisíce nových kolegů a kolegyň. Dnes máme přes deset tisíc zaměstnanců a v následujících třech letech počítáme s tím, že nabídneme práci dalším přibližně dvěma tisícům lidí,“ nastiňuje Stratil další předpokládaný rozvoj.

Zázemí pro zaměstnance prodejní sítě Lidl

Zázemí pro zaměstnance prodejní sítě Lidl

Zázemí pro zaměstnance prodejní sítě Lidl

Zázemí pro zaměstnance prodejní sítě Lidl