Největší komunikační skupina světa WPP se do konce letoška zbaví jednorázových plastů - brček, kelímků, příborů, lahví. Po celém světě se to dotkne víc než 3.000 kanceláří agentur WPP. V nich navíc ulehčí recyklaci. Se začátkem letošního festivalu v Cannes to oznámil šéf skupiny Mark Read.

Lidl vstupuje do obchodních center, první bude Letná

Vizualizace obchodního centra Letná

Vizualizace obchodního centra Letná

Německý maloobchodní řetězec Lidl se už na českém trhu nebude omezovat na vlastní, samostatně stojící prodejny na periferiích - nově vstoupí do obchodních středisek v centrech měst. Vybrané provozovny tak  bude přizpůsobovat na míru developerským projektům. Prvním z nich je chystané Letná obchodní centrum mezi ulicemi Veletržní a Strojnická v Praze 7. Jejím investorem je společnost Lordship, která dnes oficiálně zahájila jeho výstavbu. Na Letné bude mít Lidl prodejnu o téměř 2.000 metrů čtverečních.

„Pro naše prodejny nebývá vždy jednoduché nalézt vhodné prostory v centrech měst. Důvodem bývá především plocha pozemku, kterou naše charakteristické budovy potřebují. Nový koncept naše možnosti zásadním způsobem rozšiřuje,“ podotkl Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.