V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lidové noviny obměňují redakci, i webu

Hlavní editorkou Lidovek je Jana Heřmánková, bývalá manažerka regionálních týdeníků.

Provozní ředitelka AGF Media Jana Heřmánková a Andrej Babiš jako kamelot

Provozní ředitelka AGF Media Jana Heřmánková a Andrej Babiš jako kamelot svých čerstvě redesignovaných týdeníků 5plus2 v květnu 2013 před O2 Arenou, kde probíhal koncert skupiny Kabát, který Babiš sponzoroval

Deník Lidové noviny vydavatelství Mafra koncernu Agrofert Andreje Babiše provedl změny na některých klíčových redakčních postech.

Jednou z dvojice hlavních editorů Lidovek se už před několika měsíci stala Jana Heřmánková, někdejší provozní ředitelka firmy AGF Media. Ta před časem vydávala regionální týdeník 5plus2. Také 5plus2 (dřív 5+2 dny) patří Babišově Agrofertu, AGF Media zfúzovala s Mafrou, společností, která nyní oba tituly vydává. Heřmánková v minulosti dělala centrální šéfredaktorku regionálních Deníků vydavatelství Vltava-Labe-Press. Druhým hlavním editorem Lidovek je dle tiráže Lukáš Novotný.

Od září už v tiráži nefiguruje Adam Junek jako šéfreportér, upozornil na to web Mediaguru. Ten také uvádí, že Junek přechází do nově budované redakce Seznamu.

Změny se dotkly také internetové redakce deníku, webu Lidovky.cz. Jedním z hlavních editorů se stal Petr Vnouček, přišel z vydavatelství Economia, kde se staral o web týdeníku Ekonom. Do zahraniční redakce přišel Jakub Fajnor, rovněž z Economie z webu iHNed.cz, do domácí Robert Sattler.

Produktovým manažerem Lidových novin i jejich webu je od září Marcel Šulek, přišel z datového týmu Českého rozhlasu. Vedoucím webu Lidovky.cz je od léta Tomáš Málek, vystřídal Radka Kedroně, jež naopak odešel od června šéfovat webu Českého rozhlasu.

„Další růst a profilace serveru Lidovky.cz jsou pro nás v následujících měsících prioritou. K tomu přispěje i prohloubení integrace printové i online části redakce,“ podotkl ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov.