Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lidové noviny přes iPad prodají stovky kusů denně

Lidové noviny zveřejnily čísla užívání své mobilní aplikace. Podle ní se chystá další pro MF Dnes.

Speciální čtečku, aplikaci Lidových novin pro tablety iPad a mobilní telefony iPhone si od jejího uvedení letos v červnu stáhlo zhruba 15 tisíc lidí - tři čtvrtiny stažení připadají na iPad, čtvrtina na iPhone. Na pražské konferenci Czech Internet Forum to dnes řekl manažer redakce Lidových novin Martin Michek.

Lidové noviny pro iPad: Počet stažení aplikace

Lidové noviny přitom v rámci aplikace, která je ke stažení zdarma, prodávají jednotlivá vydání i předplatné na delší dobu. Denně takto prodají řádově stovky „výtisků“, týdně jsou to tisícovky, doplnil Michek na dotaz Médiáře. Tištěnou verzi si předplácí 21 tisíc lidí, na stánku jich Lidovky prodají průměrně 17 tisíc kusů denně.

Nejvíc nákupů proběhne v pátek a v sobotu. „Lidé na rozsáhlejší texty mají čas o víkendu,“ podotkl manažer redakce LN.

Čtenáři přitom podle Michka jednoznačně reagují na cenu: nejméně je zájem o kusový prodej (online obchod Applu neumožňuje prodávat kus levněji, než 0,79 eur, respektive 0,99 dolaru), nejvíc - víc než polovina - měsíční. Z celkových výnosů tvoří měsíční předplatné zhruba polovinu.

Lidové noviny pro iPad: Předplatitelé

Lidové noviny jsou ke stažení už v deset večer před tím, než ráno vyjdou na papíře. Sedmina lidí si koupí noviny právě už večer, nečeká na ráno.

Redakce Lidových novin vydání pro iPad připravuje díky přeskupení stávajících sil. „Aplikace nemá žádný speciální tým,“ pověděl manažer Michek.

Lidové noviny pro iPad: Struktura předplatného

„V horizontu měsíce“ by měl být podle slov Martina Michka ke stažení „klon“ aplikace Lidových novin, aplikace pro deník Mladá fronta Dnes téhož vydavatele, mediálního domu Mafra.

Chystaná aplikace MF Dnes pro iPad

Chystaná aplikace MF Dnes pro iPad