Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lifestylový časopis Zen začal vycházet v ruštině, jako čtvrtletník

Lifestylový měsíčník Zen vydavatelství Mladá fronta začal vycházet v ruském jazyce, pod názvem „Zen – Ruské vydání“. Česká verze vychází tři roky, ruská přináší texty speciálně psané pro ruskou cílovou skupinu ruskými i českými spolupracovníky (je mezi nimi třeba bankéřka a publicistka Marie Kudrnová, která dlouho působila v Petrohradu.) pod vedením šéfredaktora Jana Müllera.

První číslo Zenu v ruštině

První číslo Zenu v ruštině

Koncipovaný jako všeobecně zaměřený magazín se Zen věnuje ekonomickým tématům spojených s česko-ruskými vztahy, módu a životní styl, publicistiku zaměřenou třeba na historii či turistické tipy a zajímavosti.

Ruský Zen má 100 stran a bude vycházet jako čtvrtletník v nákladu 20 tisíc kusů. Distribuován je v Praze, Karlových Varech, Moskvě a Petrohradu. V květnu 2012 je distribuován také na všech leteckých linkách mezi Prahou a Moskvou a na ruzyňském letišti. Svým klientům ho rozdávají cestovní kanceláře specializované na východní trhy, bude i v hotelech, luxusních buticích v Pařížské ulici, celkem na čtyřech stovkách distribučních míst.

„Ruskojazyčná klientela – ať už jsou to turisté nebo lidé, kteří zde žijí dlouhodobě – jsou velmi zajímavou cílovou skupinou. Časopisy pro ně v ČR zatím vydávaly pouze malé subjekty, většinou bez vydavatelského zázemí. My jsme první velké vydavatelství, které tuto čtenářskou skupinu profesionálně pokrývá,“ prohlásil generální ředitel Mladé fronty David Hurta.