V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Patálie.cz placená Axou slibuje náročnější lifestyle

V čele nového lifestylového webu je bývalý šéfredaktor firemního časopisu Vodafonu Čilichili Michal Schindler. Web podporuje pojišťovna Axa, provozuje ho CreativeDock.

Zleva majitel CreativeDocku Martin Pejša, generální ředitel Axy pro Česko a Slovensko Martin Vogl a šéfredaktor Patálie.cz Michal Schindler

Zleva majitel CreativeDocku Martin Pejša, generální ředitel Axy pro Česko a Slovensko Martin Vogl a šéfredaktor Patálie.cz Michal Schindler

Od 24. února běží v ostrém provozu nový lifestylový web Patálie.cz, jehož sponzorem je pojišťovna Axa. Redakci vede bývalý šéfredaktor Čilichili Michal Schindler. Ten je od února novým šéfem tvorby obsahu ve startupovém inkubátoru CreativeDock, jenž je provozovatelem portálu.

„Chceme na českém internetu podpořit linii kvalitní názorové i náročnější lifestylové žurnalistiky. Jsem alergický na řeči, že online má jiné publikum a vyžaduje primitivnější zábavu. Patálie bude čtivá, bude používat nové a atraktivní formáty a bude lidi bavit. Ale ne lacině,“ tvrdí Schindler. Jako příklad zmiňuje článek Plínový kurz pro budoucí fotříky nebo gif Žokej Váňa vs. Jackie Chan.

Axa coby partner webu deklaruje, že nemá záměr zasahovat do obsahu. Portál údajně nemá prodejní cíle. „Axa je otevřeně přiznávaný partner, který nám vytvoření webu zadal, a my se k tomuto spojenectví hrdě hlásíme. Takže nemáme zapotřebí ani žádné skryté PR. Když se nabídne tematické propojení obsahu a služeb, návštěvníci Patálie to jasně poznají,“ prohlašuje majitel CreativeDocku Martin Pejša.

„Pojišťovny a spořitelny ​kdysi ​vznikaly na základě vzájemné pomoci a důvěry uvnitř komunit, ​jejichž ​byly​ přirozenou součástí. Postupem času se ale lidem nepochopitelně vzdálily a my si myslíme, že to je chyba. Chceme být lidem blíž,“ tvrdí generální ředitel Axa pro Česko a Slovensko Martin Vogl.

Redakci Patálie.cz vedle Schindlera tvoří bývalý redaktor časopisu Maxim Jan Strmiska, novinářka Natálie Veselá, redaktorka Lenka Ciznerová nebo Lukáš Etzler, který se bude Patálii starat také o sociální média. „Jde o tvrdé jádro. Magazín dělají i externí novináři, ilustrátoři, fotografové, grafici a multimediální všeumělové, se kterými bude redakce spolupracovat. Specifickou tvář webu dotvářejí třeba tematické fotokoláže studia Puf creatif,“ doplňuje Schindler. „Nenápadnou postavou v pozadí webu“ má být fiktivní holčička Patálie.

CreativeDock se v poslední době zaměřuje primárně na vytváření startupových projektů pro řadu firem a investorů. Mezi realizované projekty se řadí třeba  Zonky, Sečteno, Single Case nebo KupNajisto.