V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Lindaur znovu šéfuje Rock & Pop

  • ČTK
  • 02. 06. 2014 16:48
Vojtěch Lindaur. Foto: ČTK / Michal Krumphanzl

Vojtěch Lindaur. Foto: ČTK / Michal Krumphanzl

Publicista, dramaturg a překladatel Vojtěch Lindaur se stal staronovým šéfredaktorem hudebního měsíčníku Rock & Pop. Dosavadní šéfredaktor Ivan Ivanov se nadále bude podílet na tvorbě časopisu. Lindaur se v čele měsíčníku, který vstoupil do 25. roku své existence, objevuje potřetí. ČTK o tom informoval jednatel a ředitel vydavatelské společnosti One & One Company Pavel Schuster.

Lindaur v časopisu dělal v letech 1990 až 2002 a opět v období 2005 až 2006, nejdříve na pozici zástupce šéfredaktora, od roku 1993 pak jako šéfredaktor. „Praví se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. Já tam lezu potřetí, o čemž žádná zmínka nikde není. Není-li toto dobré znamení?“ napsal v poznámce v aktuálním čísle Rock & Popu.

Lindaur studoval rozhlasovou žurnalistiku na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, kterou absolvoval roku 1981. Později mimo jiné psal do Melodie či Hudebních věd, paralelně byl zaměstnán v časopisu Gramorevue a pod pseudonymem přispíval také do samizdatů Revolver Revue a Druhá strana. Produkoval několik alb, napsal několik knih. Podílel se v roli scénáristy a recenzenta na televizním dokumentárním cyklu Bigbít. V roce 1992 byl členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

První číslo Rock & Popu vyšlo na jaře roku 1990 v nákladu 120.000 výtisků u vydavatelství Lidové noviny, prvním šéfredaktorem byl hudební publicista Jiří Černý. V souvislosti s výročím jeho existence vydavatel uvažuje o jubilejních koncertech pod hlavičkou Rock & Popu. „Bylo by hezké, kdyby jich bylo celkem pětadvacet. Znamenalo by to hodně práce, ale je to reálné, a byla by to krásná narozeninová oslava,“ podotkl Schuster.

„V jubilejním roce Rock & Pop chystá řadu specialit, které se vážou ke čtvrtstoletí fungování časopisu. První je seriál 60 let rock’n’rollu, jehož fundovaným průvodcem je právě staronový šéfredaktor. Nové podoby se dočkají webové stránky časopisu, časopis se již brzy více otevře samotným čtenářům,“ uvedla také redakce.