Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lindex otvírá na Andělu svou největší prodejnu ve střední Evropě

Lindex má novou prodejnu na Novém Smíchově

Lindex má novou prodejnu na Novém Smíchově

Do prodejen implementuje nově oddělení s kosmetikou

Do prodejen implementuje nově oddělení s kosmetikou

Nové řešení pokladen

Nové řešení pokladen

Interiér prodejny po rekonstrukci

Interiér prodejny po rekonstrukci

Švédský módní řetězec Lindex otevřel v Praze nově zrekonstruovanou prodejnu v obchodní centru Nový Smíchov v Praze. Původně byl Lindex na Smíchově od roku 2012 rozdělen na prodejny Lindex Kids pro děti a na samotný Lindex s dámským sortimentem. Prodejní plocha měřila 700 metrů čtverečních. Nově opravená prodejna má přitom 1.040 metrů čtverečních, což z ní dělá největší prodejnu sítě ve střední Evropě.

„Nová prodejna Lindex má kromě dámského, dětského oddělení a oddělení dámského spodního prádla také oddělení Lindex Beauty,“ uvedla novinky Jana Hrušovská, která je marketingovou a PR manažerkou Lindexu pro střední Evropu. Řetězec má v Česku lehce pod třicet prodejen hlavně v obchodních centrech krajských měst. Vlastní linii kosmetických produktů od rtěnek přes laky na nehty má Linex od roku 2015, teprve od loňského roku však jejich samostatný koutek implementuje v rámci českého trhu do každé nové nebo nově zrekonstruované prodejny. 

Lindex v Česku působí od roku 2007. Skandinávská móda má kromě něj na trhu zastoupení v globální značce H&M, naopak jiný švédský módní řetězec KappAhl se v roce 2013 pro nedostatečné hospodářské výsledky z trhu stáhl. Podle posledních dostupných informací z roku 2015 Lindex v Česku vydělal 536 milionů Kč, meziročně o 18 % více. Firma byla za rok 2015 ve ztrátě přes 106 milionů Kč.