Rezervujte si datum: na úterý 22. ledna 2019 chystáme další Digiveletrh. Bude to už pátá výroční přehlídka novinek digitálních agentur. Ty zapsané v našem katalogu budou mít účast výhodnější.

LinkedIn spouští službu Salary Insight, bude odhadovat platy

Sociální síť LinkedIn, jejímž záměrem je spojovat profesionály z různých oborů s vhodnými pracovními pozicemi, spouští nový nástroj Salary Insight, jímž hodlá odhadnout plat u všech zobrazovaných pracovních nabídek. Vychází z průzkumu LinkedIn Salary z roku 2016, který monitoroval výši platů mezi obory na různých pozicích v různých oblastech. Údaje v průzkumu zveřejňovali sami zaměstnavatelé. Na jejich základě má Salary Insight umět odhadnout, jak vysoký by měl být plat za danou pozici, a zobrazí ho přímo u popisu práce.

LinkedIn spouští funkci Salary Insight

Salary Insight ukazuje odhadovanou výši platu i s případnými benefity

Podle LinkedIn chce víc než 70 % uchazečů znát informace o výši platu jako jednu z prvních informací, pokud se uchází o novou pozici. Cílem Salary Insight je zjednodušit oběma stranám komunikaci tím, že tuto položku zveřejní, a uchazeč může mít hned jasno, zda plat splňuje jeho požadavky. Odhadovaná výše platu se díky Salary Insight vypočítá automaticky, otevření zaměstnavatelé ho však mohou sami zveřejnit či specifikovat.