Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

LN budou vycházet jako jeden sešit

Lidové noviny přidají na poslední stránce rychlý přehled 24 hodin

Lidové noviny přidají na poslední stránce rychlý přehled 24 hodin

Od pondělí 12. května bude deník Lidové noviny vydavatelství Mafra vycházet v kompaktnější podobě, místo dosavadních dvou tenčích sešitů bude mít jeden silnější. Formát, grafika ani počet stran se přitom nezmění, dál jich bude 20 až 24, zůstávají také přílohy Akademie, Medicína, Byznys Speciál, Servis LN, magazín Pátek a sobotní přílohy Česká pozice, Orientace a Relax.

V nové formě budou Lidovky vycházet od pondělí do pátku, sobotní vydání zůstane rozčleněné do čtyř sešitů.

„Spojení dvou sešitů do jednoho silnějšího o 20 až 24 stranách umožní čtenářům snadnější manipulaci ve zrychlených dnech pracovního týdne. Redakci dá možnost lépe pracovat s rozsahem rubrik podle významu událostí. Inzerentům nabídneme komfort a flexibilitu při umísťování inzerátů,“ uvedl ředitel redakce LN Veselin Vačkov.

Novinkou v pracovní den je rubrika 24 hodin na poslední straně, která bude přinášet výběr z nejzajímavějších událostí předchozího dne. „Nabízíme dvourychlostní čtení. Titulní a poslední strana umožní čtenářům rychlý přehled dříve, než se pustí do náročnějších textů uvnitř listu,“ črtá Vačkov.

Nová bude i rubrika Pozitivní zprávy, věnovaná nadacím a dalším společensky prospěšným aktivitám firem a jednotlivců.

Změnám předcházel průzkum konzumace médií a změn čtenářského chování a preferencí, který si Mafra objednala. Zjišťovala v něm také pohled čtenářů na sesterský deník Mladá fronta Dnes.