LN chystají novou ekonomickou přílohu

Novinka se příští rok stane novou přílohou deníku.

Veselin Vačkov

Veselin Vačkov. Foto: Mafra

Lidové noviny se v příštím roce rozšíří o přílohu zaměřenou na vlastní ekonomické zpravodajství. ČTK to dnes řekl ředitel redakce LN Veselin Vačkov. Deník vydavatelství Mafra Andreje Babiše přitom počítá s příchodem dalších redaktorů, minulý týden oznámil nového zástupce v čele ekonomické rubriky, tím bude Jan Klesla.

„V tuto chvíli mohu říct, že i v příštím roce chceme posilovat původní zpravodajství Lidových novin. Zvláště se zaměříme na ekonomiku. Součástí tohoto zaměření bude nový projekt, a to formou supplementu (přílohy) pro Lidové noviny,“ řekl Vačkov. Termín ani konkrétní podobu neupřesnil. K současným přílohám Lidových novin patří magazín s televizním programem Pátek, lifestylový měsíčník Esprit nebo tradiční pravidelné přílohy včetně sobotní Orientace.

Vačkov zdůraznil, že prioritou Lidových novin je původnost obsahu, což bylo také hlavním tématem letošní proměny deníku. „Zdá se, že nám to přináší výsledky,“ uvedl s poukazem na rostoucí náklad a čtenost. Posílení ekonomického zpravodajství je podle Vačkova dalším logickým krokem, mimo jiné s ohledem na časté ekonomické zaměření konferencí, s nimiž deník přišel v letošním roce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/mediar.cz/www/mediar.cz/wp-content/themes/mediar/pages/article-detail.php on line 136