Lobbista Blaník se vrací, každý týden na YouTube

Satirický seriál nově místo lokálního Seznamu využije k šíření globální sociální sítě.

Lobbista Antonín Blaník (Marek Daniel) se sekretářkou Lenkou (Halka Třešňáková) a asistentem Žížalou (Michal Dalecký). Foto pro 38film: Jan Baset Střítežský

Lobbista Antonín Blaník (Marek Daniel) se sekretářkou Lenkou (Halka Třešňáková) a asistentem Žížalou (Michal Dalecký). Foto pro 38film: Jan Baset Střítežský

Od pondělí 24. února začnou tvůrci satirického seriálu o všemocném českém lobbistovi Kancelář Blaník vydávat nové díly. Pod názvem Republika Blaník plánují každý týden jeden, poprvé dnes v 18.00. Distribuční platformou se stane přední globální videoserver YouTube, který spadá pod americký internetový gigant Google. Kancelář Blaník přitom v minulosti vyrostla díky hlavní stránce konkurenčního Seznamu, byla stěžejním pořadem videowebu Stream.cz.

Nová videa budou publikována v týdenních intervalech na kanálu Republika Blaník na YouTube a shodně nazvané facebookové stránce. Tým bude dál využívat účet @tondablanik na Twitteru. „Tonda je zpátky a my to nemůžeme ignorovat. Je povinností nás filmařů přinést svědectví o dění v politickém zákulisí naší země,” prohlásil režisér Marek Najbrt. Ten spolu s producentem Milanem Kuchynkou napůl vlastní nově založenou firmu 38film, která za čerstvou aktivitou stojí.

„Co se obchodního modelu týče, vznikají nové díly za finanční podpory Martina Moravce, který se stal jejich sponzorem,“ uvedla na dotaz Médiáře mluvčí projektu Eva Albrechtová, zároveň mluvčí Mall.tv. Moravec je zakladatelem a většinovým majitelem drogerií Teta.