Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Logistické parky P3 mění majitele, singapurský fond je koupil za 65 miliard Kč

Jedna z budov logistické parku společnosti P3 v Horních Počernicích

Jedna z budov logistické parku společnosti P3 v Horních Počernicích

Singapurský státní investiční fond GIC dokončil koupi českých logistických skladů společnosti P3 Logistic Parks za téměř 65 miliard Kč. Jde tak o jednu z největších evropských transakcí s nemovitostmi v roce 2016. Akviziční záměr byl oznámen loni v listopadu, kvůli objemu transakce však musel být nejdřív schválen evropskými regulačními orgány. Původním majitelem byly společnosti TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.

V Česku patří parky P3 Logistic Parks mezi ty největší, mají 75 průmyslových nemovitostí ve 14 logistických parcích. Jeden z největších skladů P3 Logistic Parks se nachází v Horních Počernicích. „V posledních letech jsme výrazně expandovali na našich klíčových trzích a stali se jedním z plně integrovaných evropských investorů a developerů logistických center. Nyní jsme i partnerem jednoho z největších státních fondů na světě a těšíme se, že budeme pokračovat v naší růstové strategii,“ řekl generální ředitel P3 Ian Worboys.

Oznámil také, že společnost P3 Logistic Parks je připravená na výstavbu nových hal o celkové ploše dosahující 1,4 milionu metrů čtverečních na stávajících pozemcích. Chystá také akvizice nových pozemků a budov v některých z devíti zemí, kde působí, ale i na nových trzích.