Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Loos z Coca-Coly brand manažerem Becherovky

Jakub Loos

Jakub Loos

Novým manažerem pro Becherovku, která je součástí portfolia společnosti Jan Becher – Pernod Ricard, se stal Jakub Loos. Jeho cílem je změnit vnímání Becherovky v očích české veřejnosti, hlavně u mladších spotřebitelů, a na českém trhu najít nové formy prezentace českého likéru. 

Loos přichází ze startupu ClaimAir, do kterého vstoupil v roce 2016. Předtím pracoval deset let v Coca-Cole na pozicích marketing event manager a brand manager pro značky Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Fanta, Sprite, Nestea, Cappy, Kinley a Lift.