Po roce přestává vycházet zpravodajský web Liberecké zprávy, z finančních důvodů. „Mimořádně vysoký a stále stoupající zájem uživatelů se nám bohužel vlastní vinou nedaří inzertně přetavit do odpovídajících tržeb,“ informovali vydavatelé Jan Stránský a Tomáš Tesař. Začínali v lednu 2019.

Lucie Bittalová zvolena PR osobností roku

Studentka Masarykovy univerzity letos realizovala netradiční kampaň na podporu prevence proti rakovině děložního čípku.

Lucie Bittalová

Lucie Bittalová

Českou osobností public relations letošního roku se stala internetová „trollerka“ Lucie Bittalová. Elektronickým hlasováním ji zvolili účastníci letošního PR Summitu na pražském Žofíně. Asistentka Úřadu vlády ČR a studentka anglistiky na Filozofické fakultě brněnské Masarykovy univerzity letos realizovala jednu z nejdrsnějších kampaní na podporu prevence proti rakovině děložního čípku. Tuto nemoc ji totiž letos diagnostikovali.

Lucie momentálně v Brně absolvuje jednu z fází léčby, informoval Jan Pospíšil, který trofej za oceněnou na místě převzal.

Na letošní osobnost PR byli dále nominováni redaktor časopisu MarketingSalesMedia Bohuslav Bohuněk, architekt a kritik Adam Gebrian, ředitel Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky Karel Havlíček a bývalý ligový fotbalista Petr Švancara

Osobnosti českého PR minulých let

  • 2014 Ondřej Kobza, kavárník a kulturní aktivista
  • 2013 Marek Pražák, Svengali Communications
  • 2012 David Ondráčka, Transparency International
  • 2011 Zdeněk Mikulášek, Rodinný pivovar Bernard
  • 2010 Martina Kemrová, T-Mobile
  • 2009 Dana Dvořáková, Unipetrol