Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lucie Tvarůžková šéfredaktorkou iHNed.cz, řídí i ostatní digitální obsah Economie

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Dosavadní zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šabaty a vedoucí iHNed.cz Lucie Tvarůžková je oficiálně k 1. červenci jmenovaná šéfredaktorkou portálu iHNed.cz. Dosud byla Šabatovou podřízenou, nyní je ve struktuře vydavatelství na téže úrovni jako šéf HN či třeba šéf Respektu a podřízena přímo generálnímu řediteli (tím je od června André Warnecke).

Tvraůžková bude zároveň dočasně vykonávat pozici šéfredaktorky digitálního obsahu Economie. Před sloučením s Centrum Holdings - vydavatelem Aktuálně.cz či digitálního deníku Insider, kterého majitel Economie Zdeněk Bakala čerstvě vlastní - má zodpovídat za všechny redakce, které se přímo podílejí na tvorbě či publikaci obsahu digitální cestou - včetně sociálních sítí či vývoje redakčních technologií.

Otevřené výběrové řízení na řádného šéfredaktora digitální obsahu chce Warnecke vypsat na podzim.

Šéfredaktorem sdíleného obsahu byl minulý týden jmenován Petr Orálek, rovněž dosavadní Šabatův zástupce, od srpna 2011. Orálkova kompetence nyní zahrnuje vedení redakcí vyrábějících obsah napříč tituly, konkrétně to jsou redakce datové žurnalistiky nebo speciálních příloh, a také podpůrných redakčních sekcí jako je třeba korektorna.

Také šéfredaktor sdíleného obsahu je na téže úrovni jako šéfredaktor HN a je podřízen přímo generálnímu řediteli.

Economia se na konci minulého týdne přestěhovala v Praze z Letné do Karlína, kde pro ni Bakala nechal vybudovat ve staré průmyslové hale redakci za 100 milionů Kč. V novém sídle vydavatelství v rámci „mentální revoluce“ rozesazuje redaktory podle témat, na nichž pracují, ne podle titulů, pro které píší.