Luděk Staněk: Jsem introvert, který dostává zaplaceno, aby byl extrovert

Petr Laštovka zpovídá digilidi –⁠ lidi, kteří udělali český internet českým internetem.

Pozvat si na rozhovor komika je sázka na jistotu, že se něco rozhodně stane. Luděk Staněk komik je. Ale taky novinář, moderátor, spisovatel, tvůrce a daleko víc. A rozhodně se něco stalo. Země se pohnula. Studio se zatřáslo. Smíchem, jadrným humorem. Každopádně, tenhle díl Digilidí asi není pro děti. Jinak jsme nikoho v rozhovoru neurazili, jenom jsme si dělali docela obyčejnou srandu. Dozvíte se, jak se Luděk dostal do reklamního byznysu, jak do hudebního časopisu, jak do Reflexu, a jak mu v Hospodářských novinách došlo, že má dělat video. A taky uslyšíte, že to byl Miloš Čermák, kdo změnil kariéru Luďka Staňka z toho všeho nahoře popsaného, ve standup komika jednoduchým „pche, to umíme taky!“

Digilidi s Laštovkou na drátě

Petr Laštovka zažil vzestupy i pády českého internetu. Za některé byl dokonce osobně zodpovědný. Miloš Čermák o něm říká, že to byl expert na „digitál“, a on teda asi jo, před dvaceti lety. Byl to Laštovka, kdo na začátku století přesvědčil tehdejší analogovou televizi Prima, aby měla svůj digitální otisk, a nejenže klepal na základní kámen, ale i následně stavěl portál iPrima.cz. Byl to Laštovka, kdo se stal kinder-manažerem nejprve ve společnosti Eurotel Praha, ze které vznikla Telefónica O2, když tam měl na starosti třeba weby pro mladé, nebo marketingovou komunikaci dalších projektů. Byl to Laštovka, kdo se z klientské strany stal agenturníkem, aby hnízdil v největších síťovkách, jako je Havas a Ogilvy, ale taky držel prst na tepu strategie komunikace klientů nejstarší české agentury Comtech Can. Digitálem je nevyléčitelně nakažený, říká o sobě ten Laštovka.

Několik let předsedal digitálním agenturám při Asociaci komunikačních agentur a spolu s šéfredaktorem Médiáře Ondřejem Austem pořádal pravidelná osobní setkávání v pražské kavárně kina Ponrepo.

A aby to nebylo diváctvu líto, rozhodl se setkávání s lidmi od „digitálu“ přesunout před kameru, kde vzniká kronika takzvaných digilidí. Lidí, kteří udělali český internet českým internetem. Petr Laštovka vás zve k sobě na drát!

Plnotučné epizody jsou pro předplatitele na herohero.co/lastovkanadrate. Tady vždy v sobotu najdete kratší verze, které za to taky stojí.

Sdílejte