Luděk Staněk přichází na Novu. Bude kreativním producentem komediálních seriálů

Luděk Staněk bude na Nově připravovat hranou tvorbu. O budoucnosti na Mall.tv jedná.

Luděk Staněk

Luděk Staněk. Foto: TV Nova

Novinář a komik Luděk Staněk přichází do televize Nova, kde bude působit jako kreativní producent. Na starosti bude mít komediální seriály a takzvané heist série, žánr, který přibližuje ozbrojené loupeže. Staněk se v poslední době věnuje zejména svým satirickým Událostem Luďka Staňka, jednomu z hlavních pořadů internetové televize Mall.tv, a komediálnímu podcastu, který natáčí společně s publicistou Milošem Čermákem.

„Na výzvu Michala Reitlera [ředitele vývoje obsahu - pozn. red.] jsem se rozhodl, že zkusím věc, kterou jsem už kdysi dělal. To je hraná tvorba,“ přibližuje Staněk, který stál za scénářem k seriálu Stylista. Komediální série běžela právě na Mall.tv z mediální skupiny Czech News Center.

Na Nově a její placené videotéce Voyo má připravovat právě komedie a seriály, které patří do subžánru heist. V nich diváci sledují rekonstrukce loupeží, nejde tedy o běžné detektivky. „Zajímalo by mě udělat detektivku bez mrtvoly. Kde se nevraždí, ale pouze krade. Chci otočit divácké očekávání,“ avizuje pro Médiář nový kreativní producent.

Události Luďka Staňka na Mall.tv bude moderovat do konce června, podoba budoucí spolupráce s videoplatformou zatím není jasná. „Několik dalších měsíců budou Události uvádět kolegové a o dalším fungování jednáme,“ říká Staněk. Pořad nazvaný po něm mají teď střídavě moderovat dosavadní jeho scenáristi Ondřej Formánek, Tomáš PlhoňDominik Dabrowski.

Poslechněte si rozhovor s Luďkem Staňkem

 

Sdílejte