Lukačovičova apka s počasím Windy přidala předpověď bouří a streaming blesků

Windy nabízí předpověď ze čtyř světových meteorologických modelů

Windy nabízí předpověď ze čtyř světových meteorologických modelů

Windy je po Thunderly, vítězce 30. soutěžní přehlídky AppParade, druhou českou aplikací, která do svých map přidala předpověď bouří a živý streaming blesků. Aplikace, založená majitelem české internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovičem, nabízí komplexní předpověď počasí s podrobným zachycením všech meteorologických jevů. 

Windy čerpá ze čtyř různých serverů: GFS, ECMWF, ICON a NEMS, díky čemuž poskytuje čtyři předpovědi počasí, respektive mapy větrů. Uživatelé si tak mohou vybrat tu nejpřesnější pro danou oblast. Kromě klasických funkcí, jako je zobrazení deště, teploty, větru, oblačnosti nebo vlhkosti vzduchu, nabízí mapy Windy i podrobné údaje o poryvech větru, sněhu, vlnách, prachu či detaily mraků.

Mapy je možné nechat pouze na souhrnném zobrazení, které ukazuje zvolené údaje na celkové ploše mapy v závislosti na čase. Uživatelé si však mohou zobrazit i detailní týdenní předpověď pro konkrétní místo, která obsahuje také meteogram, airgram a záběry z webkamery. Windy je dostupná pro Android a iOS.

Pro konkrétní místa nabízí aplikace detailní týdenní předpověď i záběry z webkamery

Pro konkrétní místa nabízí aplikace detailní týdenní předpověď i záběry z webkamery

Uživatelé si mohou vybrat z široké škály informací

Uživatelé si mohou vybrat ze škály informací

Blesky jsou na mapě doprovázeny i zvukovým efektem

Blesky jsou na mapě doprovázeny i zvukovým efektem