V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Maďary vlastněná Active TV dostala satelitní licenci a zároveň výtku za vysílání erotiky

Regulační rada pro vysílání na své schůzi tento týden udělila licenci k satelitnímu šíření firmě TV CZ, respektive jejímu programu Active TV, teleshoppingové a reklamní televizi, která od dubna vysílá v DVB-T. Firmu TV CZ zakládali v září 2012 Pavel Hauer (90 %) a bývalá šéfka zkrachovalé Public TV Renata Pešková (10 %), letos v březnu ji od nich celou koupila maďarská společnost EsoTV. Přes družici má kanál vysílat pro Česko a Slovensko, stojí ve zprávě rady.

Active TV informuje, že v červnu skončilo zkušební vysílání, programové novinky slibuje na září 2013. Dosud každý den ve 13.00 nasazuje cestopisy. V budoucí podobě vysílání na webu slibuje dokumenty, magazíny, pořady pro děti, nákupy přes obrazovku a erotiku. Stěžejní část vysílání je nicméně dosud věštírna Ezo.TV, Sexy výhra a Kvíz.

Rada zároveň zahájila s Active TV správní řízení, protože 5. srpna od 6.00 do 7.35 vysílala teleshopping, který inzeroval erotické služby, což je v rozporu s povinností nezařazovat reklamy a teleshopping týkající se erotických služeb a erotických výrobků v době od 6 do 22 hodin.

Už koncem června podala rada na Active TV trestní oznámení kvůli pořadu Sexy výhra z 29. dubna večer. „V jeho průběhu byli diváci lákáni k telefonickému volání (za cenu 90 Kč za minutu hovoru) za účelem možného získání peněžité výhry, přičemž jim byla kladena hádanka, na niž ovšem byla očekávána odpověď, která neodpovídala zadání hádanky. Přesunutím dvou sirek v čísle 6856 lze totiž získat například číslo 1E956, což je výsledek vyšší než provozovatelem uvedená správná odpověď 1E656. Tím docházelo k možnému podvodu na divácích, neboť ti nemohli správným zodpovězením hádanky získat slibovanou výhru,“ vysvětlili radní.