V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mafra inovuje digitální vydání: LN nově v Kiosku Applu, iDnes.cz v mobilní „dotykové“ verzi

Vydavatelství Mafra uvedlo nové verze vydání svých deníků a webů pro digitální přístroje.

Lidové noviny přicházejí s aktualizovanou verzí aplikace LN Digital Edition, která jako první ezi českými deníky využívá funkce Kiosek v online obchodě Applu, místo, kde se soustřeďuje nabídka a možnost nákupu elektronických novin a časopisů.

„Kromě Kiosku budou moci čtenáři nově využívat vyhledávání ve článcích, praktické záložky k návratu v textech, zprávy V obrazech, funkci AirPrint, aktuální předpověď počasí a další,“ oznámil vydavatel.

Verze zpřístupněnější pro dotyková mobilní zařízení se dočkal zpravodajský portál iDnes.cz. Nová verze je na t.idnes.cz, místo původní m.idnes.cz. „Uživatelé s vhodným telefonem budou na novou verzi přepnuti automaticky, typ jejich telefonu software pozná,“ uvedla Mafra.

„Dotyková“ verze je k dispozici pro majitele telefonů s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone 7. Umožňuje ovládání gesty, umí zvětšování písma, lze přes ni také přidávat ohlasy do diskusí k článkům. Po dokončení testování slibuje další služby jako počasí, online přenosy a reportáže či televizní program.

„Vzhledem k tomu, že tato verze je optimalizována především pro telefony s dotykovým displejem, předpokládáme, že bude možno lépe zacílit mobilní reklamu na klienty z vyšších příjmových skupin,“ uvedl Jiří Otevřel, obchodní ředitel pro on-line reklamu a internet Mafry. Formáty reklamy budou shodné s dosavadními.