Polský fond MCI prodal Mafře firmu Retail Info a její databázi slevových letáků Akčníceny.cz

Mediální skupina Mafra, která vydává Mladou frontu Dnes či Lidové noviny, koupila společnost Retail Info, jež provozuje portál AkčníCeny.cz. Vynaloženou finanční částku neuvedla.

Firmu Retail Info dosud vlastnil polský investiční fond MCI (47 %), Patrik Mališ (25,5 %), Dalibor Dušek (25,5 %) a Jiří Beneš (2 %). Společnost loni vydělala 2,65 milionu Kč při obratu 25,4 milionu, rok předtím tvořil zisk 2,3 milionu a tržby 29,1 milionu Kč.

Databáze slevových letáků obchodních řetězců AkčníCeny.cz zobrazuje zboží, které je v daný okamžik zařazeno v Česku do akčních nabídek, a to od velké části velkých maloobchodních řetězců, s nimiž portál spolupracuje. Portál navštíví zhruba 370 tisíc uživatelů měsíčně. Mafra plánuje tuto službu dále rozšířit a využít k tomu dosah téměř 4 milionů uživatelů na webech své divize Mafra Digital.

„Strategie mediální skupiny Mafra spočívá v posilování tržní pozice na tiskovém i internetovém trhu. V digitální oblasti budeme sledovat dvojí strategii dalšího růstu: posilování našich obsahových portálů a rozšíření nabídky služeb v segmentu B2C,“ zdůvodňuje nákup Johannes Werle, generální ředitel a předseda představenstva Mafry.

Od její mediální síly si Patrik Mališ - jediný z bývalých spolumajitelů, který zůstane ve firmě a bude web řídit - slibuje „větší dosah a viditelnost našich projektů u spotřebitelů“. „Naši stávající klienti především z oblasti FMCG a obchodních řetězců získávají další možnost cílené marketingové komunikace,“ podotkl obchodní ředitel Mafry pro online Jiří Otevřel.

Před dvěma měsíci Mafra koupila server AAApoptávka.cz, který propojila s firemním katalogem Topkontakt.cz a s magazíny portálů iDnes.cz, Lidovky.cz a Metro.cz.

Z dalších webů do portfolia Mafry patří personální server JobDnes.cz či realitní web Reality.iDnes.cz. Do skupiny zároveň spadá hudební televize Óčko, rádio Classic FM a bezplatný deník Metro.