Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mafra zúžila vedení: Breitenfelner odchází, na iDnes.cz bude místo Balšínka dohlížet Latuske

Roman Latuske dostal v představenstvu na starosti veškeré digitální aktivity skupiny. Dalibor Balšínek se má soustředit na Lidové noviny.

Mediální skupina Mafra, která mimo jiné vydává deníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, mění k 1. lednu 2013 organizační strukturu představenstva. Cílem je snaha o intenzivnější práci se spotřebitelským a inzertním trhem.

Místo dosavadních pěti lidí přitom v představenstvu zůstanou jen čtyři. Z představenstva totiž zároveň na vlastní přání a po oboustranné dohodě odchází Roman Breitenfelner, který měl na starosti finance, personál, štáb a tiskárny a bezplatný deník Metro.

Odpovědnost za server iDnes.cz, všechny digitální rubriky, servisní nabídky a především obchod přebírá dlouholetý člen představenstva Roman Latuske. Vedle internetové části bude odpovědný také za elektronická média - televizi Óčko a rozhlasové aktivity mediální skupiny Mafra.

„Mafra chce ještě lépe využívat růstu digitálního trhu a z tohoto důvodu dojde i v představenstvu ke sloučení odpovědnosti za iDnes.cz, všechny digitální rubriky, servisní nabídky a především obchod,“ je přesvědčeno vedení společnosti.

Dalibor Balšínek, dosud zodpovědný za Lidové noviny, Lidovky.cz, iDnes.cz a multimédia, se bude jako člen představenstva soustředit na další rozvoj značky Lidové noviny. Společnost si pochvaluje, jak jí fungují přidružené magazíny, je podle ní ale „třeba, aby pod vedením Dalibora Balšínka ještě rychleji rostl také internetový server Lidovky.cz“.

Distribuci a veškeré technické útvary vydavatelství bude řídit Petr Marek, dosud odpovědný za inzerci. Převezme také odpovědnost za výnosy všech tiskových produktů - Mladé fronty Dnes, Lidových novin a Metra.

Předseda představenstva Johannes Werle, který vedení firmy převzal loni v říjnu, zůstává stejně jako doposud odpovědný za vedení redakcí. Zároveň převezme odpovědnost za tiskárny, marketing, útvary financí a za personální a právní oddělení.

Společnosti Mafra loni klesly tržby o zhruba 5 % na 2,7 miliardy Kč. O téměř třetinu na 89 milionů Kč firmě klesl také čistý zisk. Předpokládá, že odpis půjček distribuční firmy Mediaservis srazí její letošní zisk o 80 milionů Kč.

Nedávno skupina koupila firmu Retail Info, která provozuje portál AkčníCeny.cz, a transakční web AAApoptávka.cz. Dále provozuje JobDnes.cz či realitní web Reality.iDnes.cz. Do skupiny zároveň spadá hudební televize Óčko, rádio Classic FM a Expresradio.