V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mafra na Slovensku spouští videoweb HNtelevízia

V úterý 26. května startuje videoprojekt slovenské pobočky české Mafry Andreje Babiše. Pomáhal ho připravit i František Borovský, čerstvý šéf programu televize Barrandov.

Logo videoprojektu HNtelevízia

Logo videoprojektu HNtelevízia

Ke slovenskému deníku Hospodárske noviny a jeho zpravodajskému webu HNonline.sk přibude sekce s původním videem nazvaná HNtelevízia. Slovenská divize tuzemského vydavatelství Mafra v majetku Andreje Babiše ji spustí v úterý 26. května a hodlá ji denně plnit. Obsah mají tvořit relace zaměřené především na ekonomická, zpravodajská i odlehčená témata. Prvním pořadem bude interview z cyklu Veľký rozhovor, přijdou do něj Igor Rattaj z J&T či opoziční poslanec Igor Matovič.

Na výrobě se má podílet interní tým redaktorů a externí spolupracovníci „Výroba vlastního videoobsahu je trendem, který chceme na Slovensku udávat,“ prohlásil Vladimír Mužík, výkonný ředitel vydavatelství Mafra Slovakia, v minulosti šéf zpravodajství české komerční televize Nova, tuzemského předního bulváru Blesk nebo slovenského Nový čas.

Mafra si kvůli HNtelevízii postavila vlastní studio. Na jeho stavbě se podílel architekt Jaroslav Holota, který byl v Česku u zrodu prakticky všech velkých televizních scén - letos inovoval studio Televizních novin a Snídaně s Novou, loni studio televizního losování her Sazky, předloni studio sportovního kanálu ČT Sport.

Technologickou část dodal režisér slovenských programů Jeffo Minařík. Programovou skladbu pomáhal připravit František Borovský, bývalý ředitel slovenské televize Joj, v současnosti programový šéf televize Barrandov, a Jaromír Chalabala, který pracoval ve zpravodajské a publicistcké redakci televize Nova. Internetové redakci a projektům slovenské Mafry na webu šéfuje Andrea Szöcsová.