V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mafra převzala čtyři lidi z eventů Eura

Čtveřice žen bude i v novém působišti pracovat na pořádání akcí.

Do vydavatelství Mafra přechází čtyři pracovníce divize eventů týdeníku Euro konkurenční Mladé fronty. Ředitelka Euro setkání Růžena Rousková a její kolegyně Gabriela Knížová nastupují do sekce Mafra eventsHana Partyková a Marcela Foglová, které měly na starosti produkci akcí, si pod sebe bere šéfka vztahů Mafry s veřejností Miloslava Nováková. Čtveřice pracovala v Mladé frontě do konce loňského roku. „Někdejší zaměstnankyně eventového oddělení týdeníku Euro opustily po vzájemné dohodě vydavatelství ke konci roku v rámci restrukturalizace,“ reagovala mluvčí Mladé fronty Pavlína Míčová.

Na eventech v Mladé frontě dělalo do konce loňska celkem osm lidí v různých odděleních. Nyní jsou soustředěni ve specializované divizi MF Events and Congresess, založené v srpnu 2013, a je jich pět. Vedle odchodu zmíněné čtveřice totiž Mladá fronta jednu pracovnici přijala. Obchod eventů převzali David Korn a ředitel obsahové divize Euro E15 Tomáš Skřivánek, jejich produkci pak Kristina Kupcová, Andrea Minaříková a Zuzana Matoušková.

Mafra se do pořádání akcí coby dalšího zdroje příjmů dala poté, co se jejím majitelem stal Agrofert Andreje Babiše, toho času mimo jiné ministra financí. On i ministři z jeho politického hnutí ANO (Martin Stropnický, Antonín Prachař, Richard Brabec) často bývají mezi řečníky akcí pořádaných Mafrou, případně nad nimi přebírají záštitu. Činí tak i Babišova žena Monika.