Mafra spustí videoweb Playtvák. Bude tam Staněk, Vychopeň i „Menšík“

Vydavatelství deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, zpravodajství iDnes.cz a zároveň provozovatel hudební televize Óčko spustí produkci původních videoklipů pro internet.

Josef Koukolíček. Foto TV Nova

Za nový projekt s videem v Mafře zodpovídá Josef Koukolíček. Foto TV Nova

V neděli 21. června na pražské Náplavce slibuje odstartovat další obsahový projekt vydavatelství Mafra, videoweb Playtvák.cz, jehož název je novotvarem vzniklým ze slov play a plejtvák. Za projekt je v Mafře zodpovědný Josef Koukolíček, který v minulosti dělal pro Extra.cz, v televizi Nova i pro další bulvární web Super.cz. Mafra také nedávno do vedení své digitální divize angažovala Martina Ondráčka, zkušeného mediálního manažera, jenž předtím působil ve vedení Radiožurnálu veřejnoprávního Českého rozhlasu, a hlavně dlouho řídil zpravodajství televize Nova.

Na doméně www.playtvak.cz se dnes krátce objevilo propagační video s ukázkami pořadů, v němž vystupují Michal Suchánek a Richard Genzer známí ze svých talk show z televizí Nova a Prima, dál Nikol Štíbrová, před časem tvář seriálu Nova Pojišťovna štěstí, později vystupující třeba v cyklu zábavních internetových videí Popojedem, která je dramaturgyní nového projektu. V úvodním klipu Playtváka se ukázal také Lukáš Vychopeň, proslulý jako spolutvůrce webu Kompost.cz a nedávno činný při přípravě videoverze Infobaden News, nebo nová varianta animované talk show využívající tvář Vladimíra Menšíka - cyklus je známý z videoserveru YouTube. Jeden z pořadů tam má mít Luděk Staněk, donedávna supervizor magazínu Ego! vydavatelství Economia, jak také potvrdil před pár týdny (jeho hlavním angažmá přitom zůstává činnost v týmu Václava Dejčmara).

Pro Mafru může nový videoprojekt znamenat rozšíření inzertního prostoru, a to jednak o postupně se rozmáhající internetovou videoreklamu, jednak o klasické plochy, jichž se na iDnes.cz, hlavní produkci Mafry na internetu, mnohdy nedostává v požadovaném množství, protože bývají vyprodané. Návštěvnost nových projektů bude umět vydavatelství zajistit právě díky iDnes.cz, odtamtud totiž může přelévat část z 4,3 milionu lidí, kteří web měsíčně navštíví.

Playtvák přitom není jediným novým projektem, který Mafra letos začala chystat. Zábavnímu obsahu má být věnovaný také web, který do mediálního centra na pražském Andělu přichází připravit Petr Konečný, dosavadní vedoucí webu Blesk.cz stejnojmenného bulvárního deníku vydavatelství Czech News Center.