Jako každý rok: newsletter, o který si tolik píšete, budeme v červenci a v srpnu posílat jen v pondělí.

Mafra spustila internetový bulvár Denní Expres

Nový bulvárně-zábavní web vede Petr Konečný, donedávna šéf Blesk.cz.

Titulní strana Expres.cz

Titulní strana Expres.cz

Svůj druhý výrazný internetový projekt, kterým se odklání od svého dosavadního zaměření, spouští mediální dům Mafra. Jde o web Denní ExpresExpres.cz na pomezí bulváru a zábavy. Vede ho Petr Konečný, který donedávna šéfoval internetové verzi bulvárního deníku Blesk konkurenčního vydavatelství Czech News Center. Hlavní editorkou je Barbora Koukalová, dřív na webu Prima Style, respektive v Extra.cz. Mezi autory jsou Karen Mchitarjan či Sabina Tesařová, ti dřív pracovali v redakcích jiných bulvárních tisků či webů (Sedmička, Super.cz).

„Nechceme být jen redaktoři, kteří něco popisují, chceme být odvážní producenti obsahu, interpretovat kauzy, být aktivní součástí sociálního dění. Pro Expres.cz je autoritou a elitou facebookový status nebo obrázek na Instagramu a trendy si určují sami čtenáři,“ prohlásil šéfredaktor Konečný.

Web je členěn do rubrik Zprávy, Celebrity, Svět, Virál a Video. Pro další kategorizaci článků používá štítky v podobě hashtagů, nejpoužívanější zobrazuje v záhlaví. Nabádá ke čtenářskému hodnocení prostřednictvím kreslených emotikonů podle emocí, které konkrétní text vzbuzuje.

Logo Denního Expresu

Logo Denního Expresu

Expres.cz je dalším novým internetovým projektem Mafry, po videoserveru Playtvák.cz, který startoval v červnu. „V segmentu zpravodajství patříme ke klíčovým hráčům na trhu a naším cílem je obsadit i segment zábavy,“ podotkl ředitel strategie Mafry František Nachtigall, který dřív také pracoval v Blesku a pak odešel založit bulvární deník Aha! Vedle seriozních titulů Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a převážně také iDnes.cz tak Mafra vykračuje lehčím obsahem směrem k širšímu publiku a také vstříc mladým. Pro ty také produkuje vysílání hudební televize Óčko.

Název Expres dřív Mafra používala pro svůj bezplatný tištěný deník, než Metropolitní Expres sloučila s grátis deníkem Metro. Název Expres nese také pražské rádio, kterého se Mafra nedávno zbavila, zhruba v době prodeje vydatelství nynějšímu vlastníkovi Andreji Babišovi.